3. kolo: Pohár Mol Cup: FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Výjezd z pohledu fanouška Švéda, který vyrazil po vlastní ose:

Cesta z Hradce Králové na Baník byla v pohodě. Z Hradce do Pardubic jsem vyrážel vlakem už v 11:07. V Pardubicích to mělo sekeru cca 15 min než jsem vyjel do Ostravy, ale jel jsem přes Přerov, abych nemusel platit jako komerční vlak s příplatkem. Domluvil jsem se tam s kámoškou, která fandí Baníku že se tam sejdeme.
Vystoupil jsem na Svinově a čekal jsem na Šalinu č.3, která mě odvezla na městský stadion ve Vítkovicích, kde se hrál pohár. Kámoška tam na mě už čekala a domluvili jsme se, že zajdeme na pivko do hospody u Eliáše kousek od stadionu, kde chodí samí baníkovci. Měl jsem takový divný pocit jako sám Hradečák být mezi nimi. Ještě že kámoška měla baníkovské tričko, takže mě asi považovali za fanouška Baníku.😀
Po lahodném nápoji už byl čas vyrazit na stadion, před kterým jsme se rozešli a popřáli jsme si hodně štěstí, ať vyhraje ten lepší. Tak jsem vyrazil do sektoru hostí, když jsem narazil u první brány na securitku. Ta mě upozornila, že tam z batohem dovnitř nemůžu ať si to dám do auta. Jenomže já jsem byl vlakem a nemohl jsem to nikam odložit, tak zavolal přes vysílačku vedoucího a dohodli se, že mě tam pustí k druhé bráně, kde batoh odevzdám a během zápasu mi ho pohlídají. Koupil jsem vstupenku která stála 190 Kč a vyrazil jsem do sektoru, kde byla jedna čtyřčlenná auto-posádka. Takže nás bylo dohromady pět.
Zápas začal, ale bohužel asi v šesté minutě jsme dostali úvodní branku – 1:0. Naši se snažili vyrovnat, když jsme z přímáku nastřelili tyč.
Ve druhé půli domácí přidali ještě jednu branku a bylo rozhodnuto o tom, že do dalších vyřazovacích bojů postoupí díky výhře 2:0 Baník Ostrava.
Trochu jsme si zafandili, aby naši hráči a celý tým věděli, že jsme je taky přijeli z takové dálky podpořit. Skončil fotbal zatleskali jsme jim za snahu, a samotní hráči nás přišli pozdravit a poděkovat za podporu a popřáli nám šťastnou cestu.
PS: Chci jenom poděkovat kamarádům fanouškům, co tam byli se mnou, že mě ochotně odvezli ještě do Orlové, kde jsem pokračoval za známými.

Fotoreport na supporters ZDE