29. kolo: FK Pardubice – FC Hradec Králové 0:0

Naděje na baráž je pryč. V Pardubicích jsme po nepříliš pohledném utkání pouze remizovali 0:0, což pro letošní sezónu stačí na konečné 4. místo v tabulce F:NL. Určitě je to pro nás velké zklamání, protože jsme si chtěli zahrát minimálně baráž. Na jaře jsme bohužel ztratili příliš bodů, což se nám nesmí stávat a doufejme, že se do příští sezóny pokusíme, pokud chceme pomýšlet na postup do nejvyšší soutěže.

Zápas

Utkání v Pardubicích byla takové nemastné neslané. Naši fotbalisté potřebovali nutně tři body, domácí zase chtěli natáhnout domácí neporazitelnost, takže se nehrál fotbal lahodící oku fanouška, ale spíš zápas plný soubojů ve středu pole s minimem šancí. Více náznaků na vstřelení úvodní branky bylo k vidění až ve druhé půli, ale šance Pardubic, buď chytil bezchybný Vízek nebo skončily mimo branku. Hradečtí měli tutovku pouze po stříleném centru, kdy scházely Leiblovy centimetry k otevření skóre. To se nakonec nepohnulo a po devadesáti odehraných minutách svítilo na světelné tabuli 0:0.

Fandění, ultras a vše okolo

Jak je již zvykem, tak na derby do Pardubic vyrážíme všichni v černém, každý po vlastní ose. V sektoru hostů za brankou se nakonec sešlo 127 votroků. V úvodu utkání, resp. v 5. minutě roztahujeme naši hlavní prezentaci “HRADEČTÍ VOTROCI” s logem Ultras Hradec, fanklubu a klubu. Plachta byla o rozměrech 30×4 metry. Po chvilce byla doplněna podél plotu o deset žlutých ohňů. Po odprezentování věšíme vlajky na plot a začínáme s dopingem pro naše fotbalisty. Ve 20. minutě roztahujeme nápis, stejně tak jako domácí. Náš s textem “ROKY Z NÁS DĚLÁTE HLUPÁKY!” a domácí “CHCEME NOVÉ STADIONY!”, čímž jsme dali najevo, že už fanoušci obou měst čekají na nové stadiony dlouho a slibů už bylo dost. Ve druhé půli se prezentujeme ještě černými a stříbrnými fóliemi.
Fandění bylo z naší strany průměrné, dobře zněly pouze úderné pokřiky a odpovídačky se speakrem. Chorály byly takové vlažnější, ale není se čemu divit, když většina fanoušků, kteří vyrazili, tak to pro ně byl v této sezóně první nebo druhý zápas. Nebylo to zkrátka z naší strany tolik vyhecované jako v předchozích letech.
Do kasičky se podařilo vybrat úctyhodných 2 762 Kč, díky vám všem!

Po samotném utkání přichází hráči k sektoru, kde slyší zaslouženou kritiku za (ne)předvedený výkon. Miloš Kopečný neudržel emoce a bránil mladé hráče. Narážel však také na fanoušky, proč nechodí v těchto počtech neustále. Všichni víme, jaká je situace v Hradci Králové, proč lidi nechodí (stadion, Jukl, Šedivý, atd…). Derby je hold pro fanoušky prioritou a hráči ví, že s podporou na zápasech s Pardubicemi mohou vždy počítat. (Pozn.: s Milošem jsme si to vysvětlili po zápase u autobusu a vše by mělo být v pořádku.)

Domácí se sešli klasicky ve svém sektoru za brankou, na plotě nechyběly jejich tradiční vlajky. V zápase se prezentovali třemi plachtami, nápisem a červenou dýmovnicí. Z jejich strany se jednalo o povedené představení, co se supportu týče.

Fotogalerie

(Autoři fotek: Ondřej Littera – fchk.cz, Michal Petrák, Conspi)

Závěr

  • Východočeské derby tentokrát skončilo bezbrankovou remízou
  • Prezentace se povedly na jedničku!
  • V sobotu se rozloučíme se sezónou v domácím zápase s Táborskem