28. kolo: FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem 2:0 (2:0)

V neděli 12.5. jsme na Malšáku odehráli mistrák s týmem z Ústí nad Labem, jenž se stejně jako my snaží dotáhnout na barážové pozice. Pro nás i pro soupeře se tedy jednalo o klíčový zápas, jelikož do konce soutěže zbývají (včetně tohoto) všeho všudy pouze dvě kola a matematicky tu je  stále šance na dosažitelné třetí místo. Přestože šlo o všechno, na stadion si moc lidí cestu nenašlo. Počasí sice skutečně příliš nepřálo, ale i tak je to škoda.

Zápas

Naši chlapi makali od samého začátku a tlak prvních patnácti minut nakonec přinesl ovoce – penaltový kop. K tomu se postavil Vlkanova a k úlevě domácích fanoušků se nemýlil. Jedná se o jeho letošní sedmou přesnou trefu. K naší velké radosti se hra po pěti minutách přerušila znovu, to když vsítil branku Kuba Šípek (třetí gól v této sezoně). Po těchto dvou brankách následovalo několik dalších velkých šancí, nicméně z nich již Votroci nic nevytěžili.
V druhém poločase se úsilí hostů o srovnání skóre viditelně zesílilo, což se následně projevilo i v rostoucím počtu nepříjemných faulů. Rozhodčí se však s kartami krotil a tak se žlutilo po kusu pro hosty i domácí – v sedmdesáté páté přibyla i jedna červená, to když kapitán ústeckých předvedl parádní skluz na Kateřiňáka. I přes své oslabení se však hosté svých snah nevzdali a tak se hrálo nahoru dolů až do konce zápasu. Obecně se dá říct, že jsme utkání zvládli dobře, je škoda, že se tento styl nepředváděl i v předchozích zápasech.

Fandění, ultras a vše okolo

Co se týče fandění, bylo to spíš střídmé, ani počet kotelníků nebyl závratný. Každopádně úkol jsme splnili přijatelným způsobem. Dá se přimhouřit oko nad tím, že si šetříme hlasivky na mistrovství v hokeji, kde nám zatím borci dělají radost (redakční závěrka je před zápasem s Bolševiky). Když se člověk podíval na tribunu, počet diváků byl vzhledem k významnosti zápasu trestuhodný (odhadem tři až čtyři stovky). Kotelníci si připravili v 19. minutě prezentaci, kdy uctili památku za tragicky zesnulého fanouška Stenllyho. Transparent R.I.P. Stenlly doplnilo pět světlic a černé fólie. Do kasičky se vybralo 458 korun.

Fotogalerie

(autor fotek: Ondřej Littera – fchk.cz)

Závěr

Nyní nám tedy scházejí opět pouze dva body na Brno, Ústí je tři body za námi. V sobotu 18.5. se chystáme na Pardubice, kde musíme bezpodmínečně vyhrát (to je však nutné i pak doma s Táborskem). Matematicky pořád naděje existuje, nicméně s tím, že Brno musí škobrtnout (doma mají Třinec – hraje se ve stejný čas jako my v Perníku, tedy od tří). Do Pardubic tedy potřebujeme dostat co nejvíce fanatiků, ať mají Votroci na hřišti pořádnou motivaci!