24. kolo: FC Hradec Králové – MFK Chrudim 3:1 (2:0)

Čtyři zápasy, tak dlouho čekali hradečtí fotbalisté na plný bodový zisk. Konečně jsme vyhráli, odnesla to nedaleká Chrudim. Votroci si v prvním poločase vytvořili dvoubrankový náskok po brankách Kopečného a Šípka. Ve druhém poločase hosté brzy snížili a nebýt Ottmara, mohlo být vyrovnáno. Ten však v kritických chvílích tým podržel a v závěru přidal pojistku Zorvan.

Zápas

Na hřišti to opět z naší strany nebylo to, na co jsme byli zvyklí z parádně odehrané podzimní části. Oproti zápasu na Žižkově, ale tentokrát Votroci zvládli lépe koncovku a díky třem brankám dokázali vyhrát 3:1. Pokud se naši borci opravdu chtějí porvat o baráž, tak musí konečně tu deku špatných výkonů ze sebe odhodit a ukázat své kvality, které rozhodně mají.

Návštěvnost

Na souboj s Chrudimí přišlo oficiálně 925 diváků, což je strašně málo. Není se však čemu divit. Po nepovedených výsledcích prostě lidi nemají chuť jít na fotbal, navíc na jedinou tribunu třicet metrů od hřiště. Je to pořád dokola, ale věřte nebo ne, tohle ovlivní i ty fanoušky, kteří se považují za věrné černobílým barvám. Čas i den zápasu byl parádní, soupeř ani ne tak zvučný, ale skoro soused na mapě, tak mohlo přijít klidně o 500 diváků více, škoda. Klub tento stav bohužel nemůže ovlivnit, míček je momentálně na straně města a nám nezbývá nic než čekat.

Fandění

Zřejmě to bude znít moc kriticky, ale doma zařvat pár pokřiků není vytvoření atmosféry, o kterou by se mohli naši fotbalisté opřít. Neudrželi jsme laťku ze zápasu s Jihlavou a výjezdu na Žižkov. Nebylo to dobré a musíme to zlepšit. Kdo má zájem fandit, nesmí se ohlížet na ostatní. Když jdu do sektoru, jdu podpořit “Votroky” a nekoukám se doleva nebo doprava, fandím a jsem hrdý na svůj klub, ať se děje, co se děje. Počet byl také špatný. Zvláštní, že bylo více aktivních na podzim v Chrudimi, než teď na domácím zápase. Je to ostuda, musíme se probrat!
Z Chrudimi dorazilo pár jedinců, měli i buben. Slyšet nebyli, jak by taky mohli na tom našem rozlehlém skanzenu. :-)