21. kolo: FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Hradec Králové 0:0

V neděli 7. dubna se konalo 21. kolo FNL, v němž Votroci zavítali do Vlašimi. Jelikož došlo k časovému posunu utkání z pěti odpoledne na čtvrt na jedenáct dopoledne, zhatilo to výjezdní plán mnoha hradeckým příznivcům, kteří by se jinak vypravili. Nakonec se však ve středních Čechách sešla přeci jen početně přijatelná skupina – v sektoru hostí mohl televizní divák napočítat jedenáct kusů. Mohli jsme tudíž fandit každý svému borci, nicméně rozhodla myšlenka netříštit síly, a tak jsme dělali support týmu jako celku. A podle obecného mínění to nebyla marná snaha. I v tak skromném počtu jsme jistě předvedli lépe, než jak jsme se prezentovali doma proti Vanďáku.

O to větší škoda, že si z našeho dopingu hráči nevzali více. První poločas byl opět volnější, v tom druhém už to byla jiná káva. Hradec se zmátožil a dá se říct, že měl o dost víc ze hry než Vlašimští – nutno ale podotknout, že i domácí nám několikrát solidně zahrozili. Ani jednomu z mančaftů se však nakonec za celých devadesát minut branku vstřelit nepodařilo. Paradoxně – když si odmyslíte absenci gólů – to však byl na obou stranách docela pohledný fotbal. Zkrátka jen ta stokrát omletá neefektivita ruinuje konečný dojem. Suma sumárum zhruba pět stovek platících tedy nakonec vidělo dělbu bodů.
Když se člověk podívá do tabulky, tak to pro nás znamená ztrátu – Jihlava vyhrála, Budějovice taky, musíme to už konečně prolomit a nenechat si čelo tabulky utéct! Nadcházející utkání se koná již tento pátek 12. dubna, kdy budeme mít příležitost zkrátit náskok na zmíněné jihlavské ježky.

Fotogalerie

(autoři fotek: Groundhopping & Ultra, Kuksič)