18. kolo: MFK Vítkovice – FC Hradec Králové 0:0

V našem druhém jarním zápase jsme zajížděli na půdu Vítkovic, které jsou doma velice silné. Z dosavadních devíti zápasů nebodovali naplno pouze jednou. Pro “Votroky” to tak neměl být lehký úkol získat další body do tabulky, ale v zápase Vítkovice nepodali dobrý výkon a hru dirigovali hradečtí fotbalisté. K jejich smůle se jim bohužel nepodařilo vstřelit branku, a tak se body po bezbrankové remíze dělily.

Zápas

Votroci přistoupili do utkání parádně, trenér Frťala jim po zápase neměl co vytknout. Jediné co nám v zápase chybělo byly branky. Příležitostí vstřelit gól jsme si vytvořili hned několik, ale bohužel nám to tam tentokrát ne a ne spadnout. Nastřelili jsme tyč, velkou šanci měl Adam Vlkanova po svém sólu, penaltu neproměnil “Katy” a další a další. Dle komise rozhodčích jsme měli v 61. minutě zahrávat ještě jeden pokutový kop.
Domácí byli dopředu takřka bezzubí, Oťas neměl téměř žádnou práci.
Remíza pro nás nic neřeší, jelikož Jihlava v neděli také získala pouze bod. Budějovice nám odskočili už na sedm bodů. Příště musíme zase získat tři body, to je nutnost!

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Na stadionu byla ohlášena návštěva 570 diváků. Všichni byli pouze na hlavní tribuně, i náš sektor. Ten byl umístěn na jednom z krajů, kde se nás sešlo devětadvacet. První půli jsme neúnavně povzbuzovali téměř bez přestávek, druhá půle bylo o trochu slabší, ale jeli jsme podpořit kluky, ne na výlet a podle toho to také vypadalo. Ještě před zápasem hromadně zdravíme pokřikem Radima Wozniaka, kterého jsme spatřili o dva sektory vedle nás. Radim ihned zareagoval mávnutím ruky směrem k nám, což nás potěšilo, že nezapomněl.
Po zápase proběhl klasický remízový potlesk společně s hráči.

Fotogalerie

(autor fotek: fchk.cz)

Závěr

  • Z Vítkovic pouze s bodem, ale počítá se!
  • Příští zápas v neděli od 15 hodin s Prostějovem!