1. kolo Pohár Mol Cup: FK OEZ Letohrad – FC Hradec Králové 0:3 (0:0)

Po drtivé domácí výhře nad Varnsdorfem se naši Votroci vydali k pohárovému utkání na hřiště divizního Letohradu. Za hezkého počasí, na dobrém terénu a  před slušnou diváckou kulisou se nám bez obtíží hladce podařilo postoupit do dalšího kola.

Zápas

Naši nastoupili v černých dresech a bez několika hráčů základní sestavy. V brance se po krátké pauze objevil Vízek,  v útoku po dlouhé pauze Firbacher. Ve 2. půlce nastoupil – po roce Martin Matoušek.  Za domácí hrálo několik našich odchovanců, naposled do Letohradu přestoupil  Kundrt – z naší Juniorky.
Samotný zápas začal v naší režii. Převaha Votroků byla velká a domácím hráčům nezbývalo než urputně bránit a doufat v nějaký ten protiútok.  Na naši polovinu hřiště se však dostávali sporadicky,  k našemu vápnu pak vůbec ne.

Již v 5. minutě byl hrubě (kolenem) nakopnut do zad Vlkanova a musel následně vystřídat. I přes jeho absenci jsme domácím ve vápně zle zatápěli, žel bez gólového efektu.
Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. HRADEC trpělivě útočil a na domácí fotbalisty začala doléhat únava z náročného bránění. V 58. minutě tak po rohu nedůsledně pokryli Honzu Kvídu  (je to šampión!), který se hlavou postaral o naše zasloužené vedení. A když nedlouho poté domácí Ráliš brutálně nakopl našeho Frýdka , dohrával Letohrad po červené kartě o deseti. Tím se jejich osud zpečetil. Náš tlak byl ještě drtivější, takže bylo otázkou času, kdy přidáme další branky.
Za slušné podpory fanoušků – Votroků z hlediště se HRADEC dočkal záhy: v 80 minutě vystřídal Djurdjeviče Martin Matoušek a z rozehrané standartky se po několika vteřinách z hranice velkého vápna – k tyči skvěle trefil.  2:0 !!!  Pro připomenutí…Martin rok po zranění za Áčko vůbec nekopal! O to je jeho expresní branka kurióznější! Blahopřejeme!
V závěru ještě Miloš Kopečný “housličkami” prostřelil letohradského gólmana potřetí a pak už jen domácí “čestně” kopali svůj první a poslední roh. Naši branku jinak neohrozili za celý zápas…Ten tedy dopadl tak,  že po naší výhře jdeme v Poháru dál.

Až na několik zbytečně pokopaných našich hráčů povedené utkání: užili jsme si to na hřišti i v hledišti.

Letohrad – Hradec Králové 0:3 (0:0)

Branky Hradce: Kvída, Matoušek, Kopečný

Sestava Hradce: Vízek – Kopečný, Martinec, Kvída, Urma – Vlkanova (6. Jukl), Djurdjevič (80. Matoušek), Černý, Doležal –  Firbacher, Procházka (62. Frýdek)

Pohled na tribuny

Téměř zaplněný stadion, domácí bez viditelného i slyšitelného supportu.  Votroci měli v hledišti cca 30 aktivních a kolem 20 dalších fanoušků. Vlajky na ochozu, fandění /tradičně…/ spíše až po vedení našich barev.

Počet výjezdníků: 30 v sektoru hostí a další na hlavní tribuně
Vlajky: Scream Boy Choceň, Veteran Fans

Závěr

Těšme se na 2. pohárové kolo. Tahle soutěž má své osobité kouzlo! Černobílí VOTROCI!