1. kolo: FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové 0:0

Do nové sezony v nových dresech vstoupili hradečtí fotbalisté v sobotu na hřišti Baníku Sokolov. V sestavě se objevily dvě nové posily Prekop a Zbrožek. V zápase branka nepadla a hradecký brankář Patrik Vízek si tak mohl připsat první nulu v sezoně.

Zápas

Začátek zápasu začal aktivněji hostující celek. Ve druhé minutě mohl jít do vedení, Vlkanova poslal míč za záda domácího brankáře, ale na čáře obránce Sokolova kulatý nesmysl odkopl do bezpečí. Chvíli na to opět měla šanci hradecká osmička, ale brankář Sokolova byl na místě. Poté byli domácí lepším týmem a hrozili centrovanými míči z rohu či ze strany. Při jednom z rohu zatrnulo hradeckým fotbalistům. Tečovanou střelu Honza Kvída pohotově vyrazil před sebe a následná dorážka šla nad branku.

Jak první poločas začal, tak začal i ten druhý. Sokolovskému brankáři nadělala problém „Šampionova“ střela. Poté zahrozil z přímého kopu Kateřiňák, ale minul branku. Oba týmy ještě měly pár šancí, ale stav zůstal nezměněn. Poslední šanci měli Votroci v podobě přímého kopu z hranice vápna. Branku nevstřelili a tak první zápas v nové sezoně skončil dělbou bodů za bezbrankovou remízu 0:0.

Sokolov – Hradec Králové 0:0

Sestava Hradce: Vízek– Černý, Zbrožek, Kvída, Urma – Kateřiňák (79. Frýdek Ch.), Jukl – Doležal, Djurdjević (85. Procházka), Vlkanova (67. Šípek) – Prekop

Pohled na tribuny

Sobotní dopoledne v Sokolově je ve znamení fotbalového zápasu. Na první kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si našlo cestu 910 diváků. Domácí měli připravený jeden buben a fandili v malém množství. Do Sokolova přijelo Votroky po vlastní ose podpořit pět fanoušků z Královehradecka. Po zápase proběhla „remízová“ děkovačka a pozdravení s hráči.

Počet výjezdníků: 5
Vlajka: Scream Boy Choceň

Fotogalerie

(autor fotek: Michal Petrák – fchk.cz)

Závěr

+ pěkné nové dresy

+ první zápas – první čisté konto Patrika Vízka

ztráta 2 bodů, vyhrávat je povinnost