Kodaň 1995 – 2018

Rozhodl jsem se navštívit MS v hokeji, které letos zavítalo do Kodaně a při této příležitosti využil i návštěvy Parken stadionu, kde hraje místní FC Kodaň. Pamětníci si jistě vzpomenou v pětadevadesátém na parádní jízdu SK Hradec Králové pohárovou Evropou.

Bohužel to tehdy neskončilo slavně pro královéhradecké fanoušky, kteří nuceně tento odvetný zápas přetrpěli na palubě trajektu v zajetí vln a bouře, já jsem tehdy poznal co to je mořská nemoc..

Můžete sami zhodnotit a posoudit co všechno se změnilo. Tehdy Hradec jednoznačně vyřadil FCK, nicméně Votroci se stále plácají mezi první a druhou ligou, Všesportovní aréna zůstala stále tou ostudnou arénou a v Kodani mezitím došlo k neuvěřitelnému sportovnímu i fanouškovskému posunu. Klub hraje evropské poháry, parádní stadion, fanshop, ale třeba i přilehlé okolí plné parků, které plní sociální účel.

Na druhou stranu buďme hrdí, že jsme Češi, že jsme Votroci! Tenhle multi-kulti předražený svět pro mě není a dát si v klidu v “Doorsu” pěnivý speciálek a “U Dvora” pořádnou gurmánskou prasárnu, to je k nezaplacení!

Věřme, že tento rok se to zlomí k lepšímu..

Fotogalerie

MS 2018 – Kodaň Royal Aréna – Video ZDE

Autor článku: Bajke