5. kolo: 1. SK Prostějov – FC Hradec Králové 0:0

Votroci v pátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zajížděli na Moravu. Soupeřem jim byl 1. SK Prostějov. Zápas, který moc gólových šancí nenabídl, skončil bezbrankovou remízou 0:0. Plusem po tomto zápase bylo to, že Votroci potřetí v sezoně neobdrželi branku. Naopak mínusem je, že Hradec nevstřelil přes 180 minut gól a to měl proti sobě slabší týmy.

Začátek zápasu byl opatrný a plný nepřesností. Centry obou mužstev obracela pozorná obrana. První vážnější šanci měl ve 24. minutě Kropáček, ale z úhlu Brédu nepřekonal. Po jednom z rohů mohl strhnout vedení na svou stranu opět Kropáček, ale hlavou minul branku. Ke konci poločasu upláchl Píchal hradecké obraně a Urma naposlední chvíli zastavil nedovoleným způsobem. Většina prostějovského stadionu čekala kartonek barvy červené, ale rozhodčí tasil pouze žlutou kartu, jelikož prostějovský hráč neměl balon pod kontrolou. Následný přímý kop skončil nad brankou Ottmara. Poločas skončil.
Prostějov začal druhý poločas lépe a zatápěl hradecké obraně. Velkou šanci měl dobře hrající Píchal. Jeho projektil mířil těsně vedle tyče Ottmarovy svatyně. Poté se hradecká obrana nedohodla s brankáře, ale naštěstí vše poté hasil brankář Votroků. Blížil se konec utkání a oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu. Nejdříve hradecký Ďurděvič pálil nad a následně na závěr Hapal.
Bojovný zápas, ve kterém bylo jedno nepříjemné zranění prostějovského Janíčka (přejeme brzké uzdravení), skončil remízou 0:0.

Návštěvnost, fandění a vše okolo

Na prostějovský stadion si našlo cestu 735 diváků. Na této návštěvě se podíleli i hostující fanoušci, kterých bylo v hostujícím sektoru přes dvacet. Ti vytvářeli téměř domácí prostředí svým borcům neustálými pokřiky a chorály. Na konci zápasu při děkovačce byla odpálena i pyrotechnika. Psal jsem téměř domácí prostředí. O atmosféru se totiž staraly i dva kotle prostějovských fanoušků.
Klub na tento zápas v Prostějově vypravil i fanouškovský autobus, za což velice děkujeme. Cesta probíhala bez komplikací, vždy se dvěma zastávkami, ale hlavně s výbornou atmosférou uvnitř minibusu. Výborná byla především na cestě zpátky. Oslavovaly se dvě události, oslava svátku jednoho z fanoušků a jeden příznivec den po výjezdu oslavil osmnácté narozeniny. Z toho vyplynulo, že každý z nich na benzině koupil ruma a slavilo se. Popěvovaly se chorály a vymýšlely se různé rumové říkanky.

(Autoři fotek: 1. SK Prostějov, fchk.cz, fanoušci)

Na závěr proběhl i rozhovor s velkým srdcařem Votroků, s Jarinem.