26. kolo: FK Baník Sokolov – FC Hradec Králové 1:2 (1:0)

Na výjezd do Sokolova jsme se nechystali, ale po informaci, že je možné jet autobusem neváháme a naši partičku zkoušíme vyhecovat v kvalitní počet. Jak to bohužel s autobusem dopadlo už všichni víme. I když jsme věděli, že po odpadnutí možnosti jet autobusem pojede opět minimum lidí, tak se nakonec rozhodujeme stejně vyjet a skládáme jednu auto-posádku.

Pro mě bylo velké překvapení, že se auto zaplnilo téměř hned. Vyjíždíme z Hradce už v 9 hodin ráno, abychom si mohli v klidu dělat přestávky. Při příchodu na stadion nejsme překvapeni, když vidíme pouhé další čtyři votroky. V sektoru se tedy scházíme v 9 kusech.🙂

Ty počty jsou opravdu žalostné (to už i perníkáři jsou aktivnější). Nicméně se snažíme fandit z plných plic a jsme hodně slyšet. Bohužel nám sluníčko vybíjí baterky rychleji, než je pivka stihnou nabíjet, ale na ten počet byl support troufám si tvrdit dosti kvalitní, i když byly samozřejmě chvílemi hluchá místa (střídáme jen ty kratší chorály). Úroveň udržujeme celý zápas stejný. Pivko nám musí nosit přes půlku stadionu týpek s holčinou, protože u sektoru hostí se nenacházelo žádné občerstvení (za donášku děkujeme), i když mně toho chlápka bylo trošku líto.
Nutno podoktnout, že securitka i policie byly naprosto v pohodě, tak by to mohlo být všude. V sektoru nevisí žádná flaga a neodpaluje se ani žádné pyro. Hráči bojují pocelý zápas, což se projevuje hlavně v druhé půli,  kdy už v 49. minutě dává vyrovnávací gól Vlkanova a v samotném závěru při našem posledním pokřiku “My chceme gól” se ihned na to trefuje Schwarz.
V sektoru hostí propuká opravdu nefalšovaná radost a cesta se nám nakonec vyplatila. Probíhá děkovačka s hráči, kteří nám děkují, že jsme přijeli. Po zápase už míříme vesele domů a bavíme se po svém.

Kdo může, ať určitě dorazí v pátek na domácí zápas DO KOTLE. Máme to na druhé místo pouhé 2 body, a tak to v kotli podle toho musí trochu vypadat!