18. kolo: FC Hradec Králové – SK České Budějovice 2:1 (1:0)

V 18. kole druhé nejvyšší fotbalové soutěže hostili fotbalisté FC Hradec Králové na svém stadion v Malšovicích českobudějovické Dynamo. Zápas moc šancí nenabídl, přesto padly hned tři branky. Z výhry 2:1 se radovali domácí, když v samotném závěru rozhodl střídající Marek Plašil.

Utkání začalo opatrně, týmy si žádné šance nevytvářely. První větší přišla v minutě osmnácté. Martanovu šanci překazil jeden z bránících hráčů Budějovic. Ve 31. se stav zápasu poprvé měnil. Vlkanova si naběhl na centr Martana a rozvlnil síť za zády Staňka. Poté byl s šancemi na obou stranách klid. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Hradec.

Jak končil první poločas, tak i začal druhý. Dlouho se čekalo na vážnou šanci, až přišla. V 72. minutě bylo vyrovnáno. Střelou k tyči nedal Filip Hašek šanci Ottmarovi – 1:1. Už to vypadalo, že oba týmy si zapíšou do tabulky po jednom bodu, ale Mára Plašil byl proti. V nastavení se dostal k míči ve vápně a procpal kulatý nesmysl do Staňkovy svatyně – 2:1. Pod lízátky se mohla začít slavit první jarní výhra.

Návštěvnost

Ohlášena byla návštěva 1024 diváků. Nicméně lidí bylo o poznání méně, ale to není až tak podstatné. Důležité je vítězství! Ovšem, aby se diváci na stadion vrátili, není potřeba pouze vyhrávat, ale důležité je, aby se na ten fotbal dalo koukat a “votroci” jezdili po zadku.
Páteční termín fanouškům zřejmě také moc nevyhovuje, věříme, že do budoucna se podaří najít termín, který by vyhovoval více příznivcům, třeba neděle od 17 hodin.

Fandění, ultras a vše okolo

V domácím sektoru (kleci, která doufejme projde úpravami, vypadá spíše jako vězení) na východní tribuně se sešlo okolo 40 aktivních fanoušků, kteří se starali o atmosféru zápasu. Pomocí odpovídaček se snažili probudit i diváci v okolních sektorech, což se zpočátku nedařilo, ale ono není divu, ten výpadek je hodně znát. Všichni věříme, že se budou počty i fandění do budoucna zlepšovat.

Po zápase proběhla vítězná děkovačka z hráči, kterou obohatila i pyrotechnika a všichni jsme si to moc užili.

Během zápasu se prodalo několik nových šál a také zimních čepic. Zakoupit si je budete moct i na dalších domácích zápasech opět v kotli, třeba už ve středu na poháru.

(Autoři fotek: fchk.cz, Bajke)