13. kolo: FC Hradec Králové – FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

V utkání s Brnem nastoupil po zranění Adam Vlkanova, po distancu se vrátil na hrot Da Silva. V zápase jsme si vytvořili více gólových příležitostí, ale ani jeden ze dvou jmenovaných ani nikdo další z votroků nedokázal skórovat. Prosadil se pouze Milan Černý smolným vlastencem a “votroci” prohráli se Zbrojovkou 0:1.

První poločas se oba týmy spíše oťukávali, k nějaké extra vážné šanci ani na jedné straně téměř nedošlo. Velká se zrodila ke konci poločasu, kdy Vlkanova stříleným centrem hledal Martana, kterému chyběl krok k zakončení.
Ve druhé půli se zápas vyvíjel takřka do puntíku stejně. Za hosty zlobili hlavně krajní hráči, kteří vyváželi rychle míče z vlastní půlky. Po jednom rychlejším protiútoku hledal brněnský hráč centrem spoluhráče ve vápně. Před ním se míč snažil do zámezí odvrátit Černý, ale bohužel se trefil přímo do brány – 0:1. Votroci rozhodně neskládali zbraně a snažili se zápas vyrovnat. Měli dvě veliké šance, nejprve Urma a poté ještě jeden z hradeckých hráčů, ale bohužel nám v tomto zápase nepřálo. Posledních patnáct minut jsme sázeli na nakopávané míče, což k ničemu nevedlo a mnoho krásy to nepobralo.
Zbrojovka si tak odváží z Hradce Králové tři body. Pro votroky je to třetí prohra během posledních čtyř zápasů.

Návštěvnost, fandění a vše okolo

V sobotu byla na stadionu v Malšovicích zaznamenána nejnižší návštěva za poslední roky, kolem pěti stovek diváků, reálné číslo bylo možná ještě nižší. Zápas se hrál v televizi, ale to rozhodně neodradilo ty tisíce, které v Hradci chodili před lety. Smutné je, že se návštěvami nikdo nezabývá, někde asi bude chyba, když lidé nechodí, samotnými výsledky to rozhodně nebude.
V “kleci” se nás sešlo asi dvacet, za doprovodu bubnu fandíme s menšími prodlevami celý zápas a snažíme se do toho dát opravdu maximum. Prezentaci jsme si žádnou nevytvořili, vyvěšujeme akorát dvě české vlajky k oslavám 100 let Československa.
Hostů z Brna přijelo celkem dost. V jejich sektoru byl vidět pohyb a byli i dobře slyšet hlavně po vedoucí brance. Ani hosté si nic zajímavého navíc nepřipravili.