12. kolo: SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 3:1 (2:1)

Ve 12. kole jsme narazili na tým z jihu Čech, jenž má ambice na postup do 1. ligy a byl to tedy pro nás jeden z těch zápasů, ze kterých poznáme, zda na to skutečně máme. Bohužel se náš tým potýká se zraněními (Vlkanova, Zorvan), někteří hráči byli bohužel vykartovaní (Kropáček, Da Silva, Jukl), a tak dostali přednost i hráči z širšího kádru votroků. Soupeři jsme dokázali vcelku vzdorovat, nakonec ale odjíždíme s porážkou 3:1, když nám všechny tři branky vsítil Ledecký.

Votroci i přes porážku předvedli bojovný výkon.O porážce rozhodla bohužel nekoncentrovanost po vyrovnávacím gólu Kopečného. I přes snahu o vyrovnání poslední slovo měli Budějovice a vyhráli zaslouženě 3:1.

Návštěvnost

Na stadionu bylo oficiálně přes 1200 diváků, i když realita byla něco kolem osmi set diváků. Zřejmě si domácí vzali vzor z Hradce,kde také nadsazují návštěvu.

Fandění a vše okolo

Vzhledem k okolnostem se do Budějovic vydávám na vlastní pěst. Hned u sektoru hostí na mě čeká překvapení v podobě dvanácti pořadatelů a dvou policejních antonů. Hradecký klub podle informací na pokladně nahlásil autobus s fanoušky (zřejmě ztracen na cestě), a proto ty manévry. Každopádně v sektoru se nacházím nakonec sám. Do sektoru se mnou jdou i čtyři pořadatelé na příkaz klubu, aby zřejmě dohlédli na mou bezpečnost. Od prvních minut je to na hlasivky boj cca čtyřiceti kusů kotle domácích proti mně. Ač jsou domácí jasněji slyšet po celý zápas,,tak i přesto fandím celých devadesát minut. Po zápase se nejprve snažím přes hráče a poté vedení dohodnout na odjezdu směrem domů společně s nimi, leč bohužel marně. Cestou na nádraží poté tratím vlajku a šálu na úkor domácích.

Termín byl sice pro dost lidí nevyhovující, ale aby zachraňoval “výjezdovou nulu” fanoušek z okolí, to je celkem ostuda především fanoušků žijících v Hradci Králové. Je to přinejmenším k zamyšlení. Příští kolo přivítáme ambiciózní Zbrojovku a o 14 dní později přijedou Pardubice, tak pojďme konečně ukázat naši sílu!