10. kolo: MFK Chrudim – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

V 10. kole jsme vyrazili na půdu Chrudimi, která je ve FNL nováčkem. K soupeři jsme však vyjeli s respektem, jelikož si v týdnu připsal skalp v MOL Cupu, když vyřadil prvoligovou Mladou Boleslav. Bohužel pár dní poté si vyšlápl i na naše “votroky” z Hradce Králové, které porazil nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Utkání bylo po celý zápas velmi vyrovnané, hradečtí se sžili s důraznou hrou domácích prakticky od úvodních minut. V první půli jsme měli určitě více příležitostí, ale naše střely byly většinou zblokované nebo nám nevyšla finální přihrávka. Chrudim v první půli dopředu nic extra nepředvedla.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu, tempo hry se také nezměnilo. V 54. minutě šla Chrudim do deseti, když se po druhé žluté kartě nechal vyloučit jeden z domácích hráčů. Výhodu o jednoho hráče v poli bohužel hradečtí využít nedokázali a po jedné z šancí Chrudimi i inkasovali. Votroci se pokoušeli alespoň vyrovnat, ale nedařilo se. V posledních minutách byl ještě po faulu vyloučen hradecký Kropáček a naděje černobílých zhasla úplně. Chrudim nakonec zvítězila 1:0.

Návštěvnost

Stadion za Vodojemem byl slušně zaplněný, na stadion si našlo cestu 2350 diváků. Kulisa utkání byla skvělá. V Chrudimi jsou lidé z FNL nadšení, je to pro ně něco nového a určitě nelitují, že se do soutěže přihlásili.

Fandění, ultras a vše okolo

Do Chrudimi se hecujeme už v průběhu týdne a naším přáním je alespoň sto fanoušků. Nakonec se nás v sektoru pro hosty sešlo na 186 kusů, což je na naši momentální situaci slušné číslo, ač to máme “za kopcem”. V sektoru ověšeném černobílými vlajkami se první poločas fandí na slušné úrovni. Postupem času fandí i za notné dávky alkoholu bohužel slábne. Do druhé půle měníme speakera i bubeníka. V 60 minutě je odpálena v sektoru pyrotechnika, bohužel někteří jedinci si neodpustili házet pyro na hrací plochu. O chvíli později jeden z našich vbíhá na steč provokujícím fanouškům z protilehlé tribuny přímo přes hřiště, nakonec je chycen ochrankou. Fanoušek se nakonec omluvil, jednalo se o zkrat. Tyto akce by rozhodně na stadion patřit neměli.
Do kelímku se podařilo Jarinovi vybrat 2 231 korun, díky všem, kteří přispěli. Za peníze se pořídí nová blána na buben, která tento zápas nevydržela. Zbytek půjde na další aktivity kotle.