16. kolo: 1. SC Znojmo FK – FC Hradec Králové 0:0

V pátek “votroci” zavítali k poslednímu zápasu podzimní části na půdu Znojma. Díky repre pauze bylo dost času na to, aby klub vypsal zájezd minibusem. I přes vítězné derby nebyl zájem ze začátku velký, ale pár dní před odjezdem je nakonec kapacita zaplněna a je jisté, že pojedeme votroky podpořit společně. Ale pěkně popořádku…

Zápas

Utkání jsme rozehráli parádně, po chybě brankáře Bučka jsme hned v úvodu měli možnost zahrávat přímý kop. Fahri bohužel orazítkoval pouze břevno, stejně jako Vlčák v domácím derby. S týmem to nijak nezamávalo, hráli jsme fakt pěkně, dalo se na to koukat. Do přestávky jsme měli ještě několik šancí, ovšem žádná neskončila brankou. Do kabin jsme šli však za stavu 3:0 na trefování konstrukce branky pro naše barvy.

Ve druhé půli jsme pokračovali v tom svém, ale střelecký prach jsme nejspíš všechen vystříleli v zápase s Pardubicemi, protože se nám za boha nepodařilo dát branku a že těch možností bylo. Ke konci zápasu debutoval v dresu áčka šestnáctiletý Filip Firbacher.

Za předvedenou hru palec nahoru pro naše borce, nic nevypustili a makali jako jeden muž. Při postavení našich fotbalistů tabulce je však bod málo, ale počítá se.

Fandění, ultras a vše okolo

Na jih Moravy tedy vyjíždíme už v osvědčené sestavě kolem půl 2 odpoledne. Cestou na místo určení děláme dvě občerstvovačky a cesta rychle ubíhá. Do Znojma přijíždíme s časovým předstihem, a tak zalézáme do nejbližší hospody. Dáme jedno nebo dvě piva, zazpíváme si a pohromadě míříme na stadion. Tentokrát se znojemští pořadatelé polepšili a lístky mají u sektoru, ne jako posledně na hlavní tribuně. Lupen stojí 80 korun. Procházíme cestou obšancovanou nejrůznějšími druhy plotu, míjíme stánek, kde už se grilují klobásy (celkem brzy ne?) a utáboříme se v pravé části sektoru. Celkem nás je 16 kousků minibusem, vyvěšujeme čtyři vlajky. Po vlastní ose přijíždí ještě jeden Votrok, a tak se náš počet zastavuje na čísle sedmnáct.
Notně posilněni alkoholem se skvěle bavíme, střídáme jeden chorál za druhým nehledě na to, co se děje na hřišti. Taková soukromá párty v sektoru, všechno nám je jedno. :-D
Zpozorován byl také cocacolový vánoční kamion, načež pozpěvujeme známé “vánoce jsou tady”…
V čase 19:05 roztahujeme nápisy, kde děkujeme našim votrokům za to, jak s přehledem přejeli Perníkov, takhle to má vypadat. Díky ještě jednou!

O přestávce jdeme ochutnat ty klobásy, bohužel žádná hitparáda, zkrátka vysušený. Těžko říct, proč je tam frajer měl už dvacet minut před zápasem. Druhá část naší grupy se vydala pozdravit Okurkáře a odnáší si jeden suvenýr. Domácí to nechtějí nechat bez odezvy a blíží se k sektoru. Naši borci však drží bránu, a tak se k nám domácím nedaří dostat. Dojde i na pár pohlavků a domácí se raději stahují zpět do svého chlívku.

Ve druhé půli pokračujeme ve stejném tempu jako v poločase prvním. Možná už trochu některým dochází síly, ale dáváme do toho opravdu maximum. Po sedmé hodině už je vcelku zima, objevují se tedy nějaké ty strobáče a poté je dokonce bezpečně zapálen jeden z nápisů, aby jsme se zahřáli, i když ten svařák taky nebyl k zahození. :-) Na vše dohlížel jeden z hasičů, který byl profesionál a svou práci odvedl na jedničku, tímto ho zdravíme.

Po skončení zápasu přicházejí hráči k sektoru, za bodík si zatleskáme, být tři, tak si dáme hradecký útok, nu což, třeba příště. Ještě si plácneme skrz plot, balíme vlajky a míříme zase do hospody.
Zde už na nás čeká majitel hospody, dáme pár piv, pokecáme a odjíždíme směr Hradec Králové.

Cestou dvakrát zastavujeme na “chcací” a občerstvení. Na benzině potkáváme kluky z FCčka, tak si dáme hromadnou fotku a valíme dál na Hradec. Domů přijíždíme kolem půlnoci a rozpouštíme to.

Video z výjezdu ZDE

Fotogalerie

Závěr

  • Sedmnáct votroků vyjelo  v pátek podpořit fotbalisty do Znojma
  • Bod je málo, ale počítá se
  • Je před námi zimní pauza, nabereme síly a uvidíme se na jaře