1. kolo Pohár Mol Cup: SK Spartak Slatiňany – FC Hradec Králové 2:4 po pr. (1:0)

Konec dobrý, všechno dobré. Tak lze charakterizovat závěr dramatického zápasu prvního kola MOL Cupu, kdy fotbalisté FC Hradec Králové rozhodli o svém postupu do dalšího kola až v prodloužení.

Zápas

Hradec vlétl na domácí Slatiňany ve velkém stylu, prvních deset minut bylo v jeho režii. Poté se osmělili i domácí fotbalisté a vytvořili si řadu šancí. Největší šance měl ale Hradec. Nejprve Miker nepřehodil brankáře Vostradovského a poté ani Vlčák nebyl úspěšný a přišel trest. Rešetárův přímák vyrazil konečky prstů Stejskal. Z následného rohu se v 39. minutě Vácha hlavou nemýlil – 1:0. Byla to studená sprcha pro druholigový mančaft.

O přestávce byly udělány dvě změny, ale ani to nepomohlo. Srdnatě bojující Slatiňany odolávaly šancím Hradce. Šok pro Hradec přišel čtvrt hodiny před koncem. Finěk ztratil balon, jeden z domácích poslal balon přesně na kopačku Václavkovi a ten se do prázdné nemýlil – 2:0. Hradec se rychle oklepal a hned snížil. Autorem branky byl Martinec, jenž tečoval centr. Poté přicházely další šance, ale skvěle chytající Vostradovský byl proti. Poslední vteřiny a “votroci” zahrávali rohový kop, na který šel do vápna brankář Hradce Králové Jan Stejskal, kterému se podařilo vyrovnat – 2:2.

Prodloužení ovládl tým “votroků” a po brankách Kropáčka a Urmy postoupil do dalšího kola MOL Cupu. Na možného soupeře zatím čekáme.

Fandění, ultras a vše okolo

Už po příjezdu do Slatiňan nás u vstupu vítali policisté s kamerou v ruce a provokativním natáčením. Vstupenka na zápas vyšla na 60 korun. Provizorní “sektor pro hosty” byl vytvořen naproti hlavní tribuně na přímém slunci. Padesát metrů od sektoru jeden stánek, kde byla fronta, jak na nákupu, když je něco v akci.
Formujeme se do dvou řad v počtu 20-30 příznivců z Hradce Králové. Na plot věšíme naše klasické zástavy. V zápase o sobě dáváme několikrát vědět.
Po odjezdu hasičů ze stadionu je na štěrku odpáleno pár dýmovnic. Po chvilce přibíhají pořadatelé a dýmovnice kopnou směrem do suché trávy, “chytré” řešení. :-)
Za stavu 2:0 pro domácí pobavil hlasatel hláškou “Hradec je na pokraji sil a tento duel už nezvrátí”… nakonec se mu to vymstilo, když se v nastavení trefil po rohu Stejskal a v prodloužení přidali “Votroci” další dva fíky. Po zápase skandujeme “Na pokraji sil, Hradec zvítězil”, nic proti našim hráčům, spíše popíchnutí pana hlasatele.
Potom probíhá klasická děkovačka s hráči a odcházíme v klidu ze stadionu. Před branami dojde k lehké strkanici s příznivci domácích, vše ale během několika sekund “zachraňuje” policie. :-)

Fotogalerie

(Autoři fotek: Groundhopping & Ultra, Bajke)

Závěr

Až na to slunce a frontu vcelku fajn výjezd. Kluci to dělali napínavý, jinak by nás to snad ani nebavilo. Uvidíme koho nám los přidělí ve 2. kole MOL CUPU.