1. kolo: FC MAS Táborsko – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

První zápas, první výhra a i první nula. Tímto stylem fotbalisté FC Hradec Králové začali nový soutěžní ročník FNL 2018/2019. Jedinou branku zápasu vsítil hned v úvodu Láďa Martan.

Zápas

V sestavě bylo mnoho mladých kluků, ale ti zápas zvládli na výbornou. Tak jako na výbornou se povedla první akce Votroků, která skončila gólem. „Vlčák“ se prosmýkl kolem obránce, nacentroval před bránu na Martana a ten nedal gólmanovi žádnou šanci střelou o tyč – 0:1. Běžela teprve druhá minuta utkání. Hradec mohl navýšit skóre zápasu, ale dvěma dobrými zákroky překazil radost hradeckých fotbalistů brankář Táborska Toma. Zahrozili i domácí, ale pozorná obrana s Ottmarem v brance si vždy poradila. Ve druhém poločase mohli přidat pojistku Adam Vlkanova a Milan Černý, ale byli neúspěšní. Poté přicházely i šance domácích a jednu velkou si vypracoval Valenta. Hráč Táborska si připravil balon na pravou nohu a obstřelil jak Ottmara, tak i brankovou konstrukci a míč skončil v zámezí. V závěru utkání Votroci odvrátili pár nebezpečných centrů, a tak po zásluze získali do tabulky první tři body za výhru 1:0.

Návštěvnost, fandění, ultras a vše okolo

Utkání prvního kola sledovalo přes 1200 diváků, z toho 32 fanoušků bylo v kotli hostí. Fandění bylo na naše momentální poměry na slušné poměry, čemuž pomohlo, že se sešla skvělá parta, která si přijela výjezd do Tábora užít. V zápase jsme vyzkoušeli i jeden z nových chorálů a celkem se ujal a zalíbil. Nechybělo ani choreo “Votroci na turné” které doplnili černé a stříbrné fólie. Při děkovačce pak bylo k vidění trochu pyrotechniky.
Po hráčích se pod sektorem zastavil ještě trenér Frťala a všem poděkoval, že dorazili.

Cestou k parkovišti jsme zaslechli děkovačku hráčů z kabiny a ihned běžíme k nim. Rozjíždí se odpovídačka Hradec – Králové, hráči poté Černá – Bílá, což se moc povedlo. Potom ještě probíhají fotky s hráči a odjíždíme domů do Hradce Králové.