Votroci uštědřili Prostějovu “kanára”

Po odehrání základní skupiny v zimní Tipsport lize měli “votroci” na programu přátelské utkání s druholigovým Prostějovem, které sehráli na nové umělé trávě v areálu Malšovického stadionu. Hradečtí si se soupeřem hravě poradili a zvítězili v poměru 6:0.

Trenéři Frimmel a Pilný do utkání nasadili pouze jednu jedenáctku, aby měli hráči celozápasovou zátěž. V 50. minutě pouze vystřídal zraněný Pázler a nahradil ho Schejbal. O poločasové přestávce došlo ještě ke změně na brankářském postu, Oťase nahradil Lindros.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a na branku nemusela zhruba stovka příznivců dlouho čekat. Už ve třetí minutě se prosadil Pázler – 1:0. Po čtvrthodině hry zvýšil stejný hráč na dvoubrankový rozdíl – 2:0. Ve 24. minutě se prosadil krajní obránce Mudra, který se zapojil do útočné akce votroků a zvýraznil naše vedení – 3:0. Čtvrtou branku mohl přidat z penalty Súkenník, ale trestuhodně minul.

Opravný pokus dostal “Suky” ve druhé půli a tentokrát se z penalty nemýlil, i když mu pomohlo trochu štěstí – 4:0. Pověstné “bůro” zařídil velmi aktivní štírek Vlkanova a šestou branku si po akci Poloma a centru Súkenníka kopli hosté do vlastní branky – 6:0.

V sobotu 28.1. 2017 od 14 hodin sehrajeme poslední zápas zimní Tipsport ligy o umístění s týmem Jablonce nad Nisou a poté nás čeká soustředění v Chorvatsku.