Votroci nezahálí a už se připravují na novou sezónu

Letní příprava je v plném proudu. Už zbývají poslední tři přípravné zápasy. Nejdříve se střetne tým Karla Havlíčka dvakrát s Popradem a generálka bude s Ústím nad Orlicí.

Prozatím hradečtí fotbalisté odehráli sedm utkání. Čtyři zápasy skončily vítězstvím “černobílých” (s Libercem 3:2 a 4:2, s Varnsdorfem 3:2 a s Valašským Meziříčím 2:0). Připsali si i jednu remízu a to v souboji s Mladou Boleslaví. Jelikož se hrálo o třetí místo, tak musely rozhodnout penalty. V nich byli naši borci úspěšnější a celkově vyhráli 2:1. Smutnější zápasy byly s prvoligovými celky. Na turnaji s Bohemians 1905 prohráli 3:0 a nedávno v Opatovicích nestačili na Jablonec, tomu podlehli 0:4.

K letní přípravě patří i změny kádru

  • V druholigové sezóně už neuvidíme: Tomáše Malinského (FC Slovan Liberec), Pavla Černého (FK Pardubice), Daniela Trubače (SK Slavia Praha) a Jakuba Chlebouna (Šachtar Karaganda/Kaz.). Dále skončilo hostování Hůlkovi a Polomovi.
  • A teď jdeme na příchody: Honza Shejbal s Filipem Zorvanem se vrátili z hostování. Hradec Králové testuje i dva hráče z ciziny, jedná se o Mladenoviče a Luzina. K áčku se připojilo i několik hráčů z dorostu a juniorky, které Karel Havlíček moc dobře zná a dal jim šanci porvat se o místo v kádru.