V neděli od 17 hodin doma proti Teplicím!

Zápas plný premiér? Kdyby to tak vyšlo, bylo by to super. Hradečtí fotbalisté totiž ještě na jaře doma nevyhráli a nevstřelili ani jeden gól. K tomu když připočteme, že jsme po návratu na našem stadionu ještě nevyhráli, tak je to hodně smutná bilance. Změníme ji? Šance je velká.

V neděli 7.5. 2017 od 17 hodin hostíme v rámci 27. kola severočeské Teplice. Tepličtí jsou naším oblíbeným soupeřem. Tým FK Teplice se nachází na 5. místě tabulky ePojisteni.cz ligy. Na svém kontě mají 41 bodů a ztrácí 4 body na evropské poháry. Severočeský celek na jaře hraje v herní pohodě. Naposledy prohráli před dvěma měsíci na Slavii 2:1, od té doby jsou neporazitelní. V posledním odehraném kole remizovali tepličtí 2:2 se Slováckem. V teplickém dresu můžeme spatřit taktéž Davida Vaněčka, který u nás kdysi působil. Doufejme, že si “střelky” nechá pro tento zápas doma.

Naopak Hradec Králové má jiné starosti. Netřeba tolika slov, ale přeci jen si to trochu připomeneme. Podzimní náskok už je promrhán a Hradec klesl na patnácté místo, které zaručuje sestup do druhé ligy. Naposledy schytal čtyřku v Karviné, kde prohrál 4:2. V novinách se můžeme dočíst, že v kabině nepanuje špatná nálada a všichni jsou v pohodě. Trenéři mají přes dlouhodobě špatné výsledky i nadále důvěru.
Většina fanoušků žádá už pár kol hru na dva útočníky, tak snad se nám to konečně splní, trenéři postaví dva borce do útoku a bude plně bodovat. Hůře už být prakticky ani nemůže. Ztratili jsme předtím, ale naděje umírá poslední, stále věříme! Před námi jsou ještě čtyři kola, z toho tři doma. Ale musíme dávat góly. Bez nich prostě vyhrát nemůžeme!

Vzájemné zápasy s Teplicemi na domácí půdě

  • 2010 / 2011 -> FC Hradec Králové – FK Teplice 0:0
  • 2011 / 2012 -> FC Hradec Králové – FK Teplice 3:2 (Plašil, Fukal, Dvořák)
  • 2012 / 2013 -> FC Hradec Králové – FK Teplice 2:0 (Dvořák, Uškovič)
  • 2014 / 2015 -> FC Hradec Králové – FK Teplice 0:0

Na Teplice se nám daří. Poslední vzájemný zápas “Votroci” vyhráli na Stínadlech brankou Petra Schwarze 1:0. Pojďme výsledek minimálně zopakovat a ukázat, že liga do Hradce Králové patří!