Tradiční předsezónní beseda se povedla. Trenér bohužel nepřišel.

Na tradiční předsezónní setkání s hráči, trenéry a funkcionáři dorazilo 48 fanoušků, což je pěkný počin. Salon v restauraci byl zcela zaplněn, všichni byli natěšeni na setkání a následnou diskuzi. U předsednického stolu bylo pouze 6 míst pro 2 hráče, 2 funkcionáře a 2 trenéry. To bylo maximum místa. Trenéři nakonec nedorazili, což většinu zklamalo, některé hodně, ale nedá se nic dělat, přes Ing. Richarda Jukla jsme se dozvěděli, že jdou ve čtvrtek na setkání s fanoušky na Všesportovním stadionu, které organizuje marketing v čele s panem Víškou.
Nedorazil ani nový stoper Lukáš Hůlka, ale přestoupil před pár hodinami, dá se to pochopit.

Před besedou proběhla výroční členská schůze

Ta započala kontrolou hospodaření, kde kontrolní komise odvedla kus práce. Nalezené závady budou odstraněny. Moc jí děkujeme.

Poté se sešel kompletní výbor, který projednal další postup v otázce bojkotu fandění „kotle“, který iniciovali Ultras Hradec a my jsme se později k tomuto připojili.

Výbor se nakonec usnesl, že minimálně do léta nebo do chvíle dokud oba dva v našem prohlášení jmenovaní funkcionáři, Mudr. Michálek a Milan Šedivý nevyslyší žádost fanoušků o opuštění svých postů v klubu, budeme dál podporovat bojkot prostoru kotle. S tím, že samozřejmě hlasitou podporu mužstva chceme, fanoušci svému klubu fandí každý dle svého gusta. Nikomu nebudeme nic vyčítat, jednotu fanoušků nebudeme rozbíjet. Do prostoru kotle vcházet nebudeme, zůstane prázdný. Ani trenérům nic vyčítat nebudeme, že nepřišli. Nepřejeme si jejich odchod, naopak věříme, že jimi zvolené mužstvo bude úspěšné a my se dokážeme konečně zařadit do ligového pelotonu natrvalo.

Vážíme si, že mezi nás dorazil Tomáš Jirsák , Richard Jukl a Jindra Vedlich, děkujeme.

Začalo se stadionem

Jindra Vedlich nás fundovaně informoval o probíhajících přípravách stavby a detailech financování. Sumu 150 milionů poskytne FAČR, 150 milionů má Město za ta léta slibů našetřeno a na 100 milionů si vezme úvěr. Sumy jsou samozřejmě cca orientační +-. Takto velká stavba není nákup v samoobsluze, to je snad každému jasné. Rozhodne se ještě o formě etapizace výstavby. A tady si všichni přejeme výstavbu tří tribun naráz, což přijde všem logické a samozřejmé. Na závěr Jindra symbolicky podal našemu předsedovi za všechny fanoušky ruku a zvolal: „ Nejdéle v roce 2018 se začne na 100% stavět, tady je moje slovo“. To bylo slovo chlapa a velmi sympatické gesto. A my jsme Jindrovi všichni zatleskali a poděkovali za návštěvu.

Poté začala dlouho očekávaná diskuze na téma bojkotu fandění

Několika členy výboru a fanoušky bylo vysvětleno, že „kotel“ nebo Ultras Hradec není totéž co Fan-klub Votroci 2000, jak si bohužel někteří funkcionáři a novináři rádi pletou. To, že to je od některých záměr nepochybujeme. My zase přiznáváme, že naše stránky byli k prohlášení „zástupců kotle“ využity jako média. Naší chybou bylo, že tento „půjčený“ mediální prostor našich stránek nebyl projednán výborem a i mezi námi způsobil rozpory a chaos. Za útok na morálku hráčů neneseme zodpovědnost, nikoho z nás by to ani nenapadlo a je nám to líto, že to vůbec někdo z Ultras napsal.

Naše oficiální stanovisko přišlo o 3 týdny později podepsané výborem. Je ovšem pravdou, že výbor se po Karviné sešel a všichni členové vyjádřili velké rozčarování ze sportovních výsledků.

Poté, co přišly zprávy o policejní perzekuci fanoušků z kotle za zápas se Slavií, rozhodl se výbor připojit svým memorandem k prohlášení „zástupců kotle“. To byla poslední kapka.

To bylo z naší strany úvodem

Poté diskuze pokračovala, kdy slovo dostal Richard Jukl. A tady musíme říct, že dlouho očekávaná diskuze u „kulatého stolu“ dostala opravdu grády. Došlo na vyříkávání velmi nepříjemných věcí a tvrdých obvinění. Většina se točila kolem zhoršených vztahů mezi námi a klubem, příčin a důsledků. Funkce pořadatelů a policie, perzekuce fans atd. Diskuze byla vášnivá a dlouhá. Vážíme si toho, že to Ing. Jukl vyslechl až do konce, stěžovatelů bylo hodně. Muselo to pro něj být náročné, nepříjemné, ale odešel se ctí. Myslíme, že pochopil oč tu jde…

V tomto nekonečném „kotli“ byli udělány dvě přestávky

V první se nám vyzpovídal Tomáš Jirsák a společně s Ing. Juklem nám osvětlili kauzu Kazachstán. Hází nám klacky pod nohy, nekomunikují, dělají naschvály a FIFA si dává načas. Vypadá to jako pomsta a s jeho brzkým přestupem to zatím nevypadá bohužel dobře. To byl smutný závěr jeho příběhu. Tímto Tomášovi přejeme brzké vyřešení jeho kauzy. Budeme ho na jaře potřebovat. S oběma zbylými hosty jsme se na závěr rozloučili potleskem a poděkovali, že mezi nás přišli.

Co dodat závěrem

Věříme, že se zachráníme v lize, přijdou seriózní spolumajitelé, vymění se inkriminovaní funkcionáři a nastane opět plodná spolupráce mezi klubem a fanoušky. Jako třešinka na dortu by závěrem roku mohla přijít demolice západní tribuny. Rok 2017 by mohl být rokem přelomovým.