Shrnutí jarní části po FANS stránce

Podzimní část byla trochu smutnější pro všechny příznivce hradecké kopané. V jarní části pokračoval BOJKOT hradeckých fanoušků a navíc “votroci” opět padají do druhé ligy. My vám přinášíme souhrn jarní části po fanouškovské stránce. Dozvíte se, jak jsme si (ne)vedli na tribunách na domácích a venkovních zápasech.

Návštěvnost

Oficiálně si na stadion našlo cestu 17 890 fanoušků. Na jediný již exligový klub v Královéhradeckým kraji, kde žije lehce přes 500 000 tisíc obyvatel je to opravdu pramálo. Průměrně si na stadion pod Lízátky našlo cestu 2236 zklamaných a skleslých fanoušků. Nejvyšší návštěva hradeckých lízátek byla v zápase se Slováckem, kdy byl vstup za pouhou jednu korunu a na stadion dorazilo 3022 diváků (67% z kapacity). Naopak nejméně fanoušků přišlo na poslední zápas s Bohemians 1905, kterému přihlíželo 1495 návštěvníků (33% z kapacity). Nutno podotknout, že všechny domácí zápasy fanklub VOTROCI 2000 a Ultras Hradec bojkotovali kvůli rozepřím s vedením.

Domácí zápasy

Všichni moc dobře ví, že mezi vedením klubu a fanoušky to vře. I přes schůzky s vedením nepřišla žádná kloudná domluva. Předním pánům hradecké kopané byla na jedné ze schůzek mezi kotlem a vedením předána čestná prohlášení ve kterých bylo napsáno, že ke dni 1.7. 2017 opustí své funkce. V případě podepsání jsme byli ochotni vrátit se do kotle a fandit. Musíme podotknout, že pan Jukl sliboval, že ke dni 1.7. 2017 s největší pravděpodobností odstoupí a i přes tento slib ČP nepodepsal, stejně jako pan Michálek a pan Šedivý. Navíc si vedení bláhově myslelo, že budou nespokojeni jen fanoušci z řad Votroci 2000 a Ultras Hradec. Fanoušků na stadionu ubývalo a ti, kteří přišli, byli velice frustrovaní a nespokojení. Klub se i tak snažil a snížil na zápas s 1.FC Slováckem vstupné na 1 Kč. Ovšem na poslední domácí zápas, kde bylo již jisté, že Hradec sestupuje, vedení dalo vstupné za plnou cenu (tzn. 120 Kč) a vlna nevole se opět projevila.
Svou nespokojenost s vedením jsme doma prezentovali pomocí triček, v dalším utkání zase pomocí nápisu, ve všech zápasech zel kotel prázdnotou, ale v tom posledním (Bohemians 1905) se část aktivních fans sešla v kotli a vyjádřila svůj nesouhlas s vedením za pomoci hlasivek a přidávaly se i západní a východní tribuna.

Návštěvy pod Lízátky

 • Dukla Praha – 2102
 • Mladá Boleslav – 2196
 • Brno – 1931
 • Plzeň – 2266
 • Liberec – 2918
 • Teplice – 1960
 • Slovácko – 3022
 • Bohemians 1905 – 1495

Venkovní zápasy

Když jsme se ke konci podzimní části rozhodli bojkotovat domácí zápasy, říkali jsme si, že by to mohlo mít jedno plus. Fanoušci budou více hladoví po fandění a tudíž se na venkovní zápasy začne po letech jezdit ve větších počtech. Ovšem naše očekávání se proměnilo v prach. Nejvíce “votroků” vyjelo ve všední den do pražského Edenu, kde naše fotbalisty podpořilo 61 hradeckých. Naopak nejméně bylo našich fanoušků v Karviné a Jihlavě a to po třinácti kusech. Průměrně vyjelo podpořit náš tým 37 hlav/zápas. I přeš menší počty na zápasech se ukázalo, že jezdí opravdový srdcaři. Fandilo se takřka na všech venkovních zápasech velmi dobře. Nechyběli pyrotechnické vsuvky, naopak barvy jsme letos šetřili a počet choreografií by jsme spočítali na jedné ruce. Ovšem naše malíře vinit nesmíme. Na domácích zápase prostor pro chorea nebyl a na venkovních zápasech jsme byli ovlivněni nechutí vůči vyvíjené situaci v klubu.

Výjezdové počty

 • Jihlava – 13 (hráno všední den)
 • Příbram – 58
 • Jablonec – 22 (hráno všední den – dohrávka)
 • Zlín – 43
 • Slavia – 61 (hráno všední den)
 • Karviná – 13
 • Sparta – 46 (na zápas se kvůli nevpuštění vlajky UH rozhodlo nejít dalších 25 lidí)

(pozn.: výjezdové počty zjišťujeme vždy na pokladně v sektoru hostí)

Autoři fotek: (supporters.cz, Dalibor Durčák, Kuksič, Michal Holas, fanoušci)