30. kolo: FC Hradec Králové – Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Hradečtí fotbalisté se s ligou rozloučili vítězně. Doma v posledním kole porazili pražskou Bohemku 1:0. Výhra Hradce nic neřešila. Akorát jen to, že jsme neskončili poslední. Spolu s námi do druhé ligy jde Příbram.

Zápas třicátého kola moc krásy nenabídl. Úvodních patnáct minut patřilo Hradci, ale nic z toho Votroci nevytěžili. Párkrát zazlobili i hosté, ale stav se neměnil. Po poločase byli blízko gólu Bohemáci, ale Ottmar pohotovým zákrokem balon zastavil. Jediná vážná šance Hradce skončila gólem. Na centr si naběhl benjamínek František Čech a hlavou dal svůj první ligový gól. Vítězná branka z 84. minuty stejně nic neznamenala. Hradec i přes výhru sestupuje a můžeme se těšit na derby s Pardubicemi. Během 5ti let to bude potřetí. Hned po zápase se vědělo, že trenérem Hradce bude nadále Karel Havlíček. Naopak v druhé lize v černobílém dresu už neuvidíme trojici hráčů – P. Černý, R. Polom a L. Hůlka.

Návštěvnost

Ač se jednalo o slunečné sobotní odpoledne, tak přišla na Malšák nízká návštěva. Něco málo přes 1400 diváků. Bohužel se není čemu divit, koncepce klubu není dobrá a lidem došla trpělivost. Za pět sezón – třetí sestup. To už je jen pro silné a otrlé fanoušky.
Navíc už v zápase o nic nešlo, bylo rozhodnuto. Na druhou stranu bylo pěkné od dorazivších, že se přišli rozloučit s hráči a realizačním týmem.

Fandění, ultras a vše okolo

Hradecký kotel se po 12. kole rozhodl na popud vedení klubu bojkotovat domácí zápasy. Tentokrát se však jednalo o poslední zápas v nejvyšší soutěži, přesto se nic organizovaného neplánovalo.
Před zápasem se v domácím kotli objevuje nápis z triček „Táhněte z Hradce“, který je po 10 minutách na žádost vedení stržen pořadateli.
Na druhý poločas se část lidí přesouvá na východní tribunu k V.I.P. sektoru. Nutno podotknout, že to přineslo rozruch a pořadatelé museli na rozkaz vedení být všude s námi. Vše jistil zpovzdálí schován za rohem i ustrašený Milan Šedivý. Západní tribuna začíná skandovat JUKL VEN, načež se většina lidí na stadionu přidává. Opakuje se to několikrát.
V 55. minutě rozvíjí další skupinka fanoušků v prázdném kotli vzkaz Klokanům, který je po 30 vteřinách pořadateli opět stržen a dochází ke slovní hádce, kterou zaznamenala skupina u V.I.P. sektoru a míří zpět na druhou stranu do prázdného kotle. V něm se sešlo odhadem 50 fanoušků, zvedají před sebe stržený transparent, probíhá „pozdrav“ směrem ke klokanům a začíná se hlasitě protestovat proti vedení, ke kterému se přidává většina fanoušků na stadionu. Po zápase v klidu opouští stadion.

Klokany přijel do Hradce Králové slušný zástup fanoušků. Svůj sektor zcela zaplnili. I přes slunce, které na ně pražilo, fandili neustále celý zápas a na rozdíl od domácích si mohli užívat, že setrvají v lize i pro příští sezónu.
Po zápase měli děkovačku z hráči (pozn.: tým prohrál) větší než domácí. Hradečtí fotbalisté pouze zatleskali od lajny, těžko říct, co si o tom myslet. Stejné jako v minulém kole na Letné.

(Autoři fotek: Michal Holas – supporters.cz, fanoušci)

• František Čech vsítil svůj první ligový gól – obrovská gratulace!
  • Bilance Karla Havlíčka: 3 zápasy – 6 bodů! Prohra 3:2 na Spartě!
  • Druhá liga, taky liga – Derby se blíží :-)