27. kolo: FC Hradec Králové – FK Teplice 0:2 (0:0)

V neděli měli hradečtí fotbalisté další z možností dostat se na nesestupové příčky prvoligové tabulky. Bohužel se tak nestalo, votroci předvedli ostudný výkon a po prohře 0:2 se série porážek natáhla na pět zápasů. Po utkání to odnesli trenéři Frimmel s Pilným, kteří byli představenstvem klubu odvoláni.

První poločas byl v podání Hradce hodně špatný, ne-li tragický. Hru režírovali především tepličtí, ovšem v cestě za brankami jim stál muž s číslem dvanáct na zádech, hradecký čaroděj Radim Ottmar. Díky němu byl stav po poločase bezbrankový. Důležitý okamžik zápasu nastal ve 12. minutě, kdy hostující obránce zahrál rukou ve vápně, ale penalta se nepískala. Poté už úřadovali hlavně hosté, kteří byli silní ve středu hřiště, a tak nevýrazného Jirsáka střídal Malinský. Ani to nevedlo ke zlepšení, a tak došlo o poločasové přestávce v kabině k velké bouři z úst trenéra Pilného.
Do druhého poločasu udělalo trenérské duo Frimmel – Pilný další změnu v sestavě. Ze hry stáhlo Martana a posílilo útok Pázlerem. Hradec mohl ze začátku druhé půle strhnout vedení na svou stranu. Pázler nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování Pavla Černého. Grigar už ležel, ale Černého lob skončil těsně vedle. Gól by nakonec stejně neplatil, protože asistent signalizoval ofsajd.
Po této šanci platilo pravidlo “nedáš-dostaneš”. Vošahlík ve vápně vystřelil a jeho projektil skončil v naší brance. Hradec se marně snažil vyrovnat, ale hosté přidali ještě jeden hřebíček do rakve. Po pár minutách pobytu na hřišti si na krásný centr naběhl Vaněček a hlavou poslal míč do sítě.
Vaňous byl v Hradci dalším nechtěným hráčem, který se podílel na gólech svého týmu proti nám.
Situace se nemění, spodní část tabulky je stále stejná, akorát se ztenčila šance urvat nějaké body na pouhé tři zápasy.

Návštěvnost

Stejně jako posledně, tak ani tentokrát nebyla návštěva hlášena, protože přítomní fanoušci by se nad ní museli pousmát. Na stadionu mohlo být okolo tisíce diváků, z toho asi pětatřicet neúnavně fandících hostů z Teplic.
Oficiální návštěva byla 1960 diváků. Sektor domácích zel prázdnotou, a tak se do fandění opřely “rodiny s dětmi”. Pan Michálek musel být s atmosférou spokojen, žádný nadbytečný hluk se nekonal, a tak nebyl ničím rušen při popíjení kávy a pojídání chlebíčků ve VIP sektoru.
Ze západní tribuny párkrát zaznělo HRADEC! HRADEC!, ale také např. JUKL VEN! :-)
Tým potřeboval v zápase vytvořit od fanoušků domácí prostředí, ovšem opět žádná akce od marketingu, jak nalákat více fanoušků na stadion nebo třeba zlevnit vstupné po špatných výsledcích, nic takového. Na klubu zřejmě vládne spokojenost.

Kuriozita utkání

Ve druhé půli na východní tribuně dostal jeden z fanoušků epileptický záchvat. Fanouškovi přejeme brzké uzdravení a velké poděkování zaslouží pořadatel a velký fanoušek votroků Švéd, který se zachoval jako správný člověk a ihned přispěchal postiženému na pomoc. Pořadatelé tentokrát odvedli dobrou práci.

V pondělí ráno hradecký klub informoval na oficiálním webu, že trenérské duo Pilný – Frimmel v Hradci Králové končí. Toto rozhodnutí představenstva přišlo dle většiny fanoušků s křížkem po funuse. K této změně už mělo dojít před repre pauzou, kdy sám Pilný nabídl rezignaci na funkci trenéra, která mu bylo zamítnuta.
Tímto bychom chtěli Bohoušovi a Milanovi poděkovat za práci, kterou zde odváděli, ale bohužel už to dál nešlo a sami to moc dobře věděli, že tým potřebuje nový impuls.
Ten by votrokům mohl vlít do žil nový trenér, kterým byl zvolen Karel Havlíček, který dosud vykonával funkci šéftrenéra Fotbalové akademie FC Hradec Králové a šéftrenéra dorostenecké základny. Jeho asistenty budou Michal Šmarda, Marek Kulič a trenérem brankářů zůstává stálice Karel Podhajský.

Trenérům přejeme hodně štěstí a věříme, že se s tím dá ještě něco udělat. NIC NEŽ HRADEC!