2. kolo Pohár Mol Cup: FC Slovan Velvary – FC Hradec Králové 0:1 (0:0)

Po úspěšném 1. kole, když jsme vysoko zvítězili na půdě Červeného Kostelce, nám tentokrát los přiřadil tým hrající divizi „B“, Sokol Velvary. Tento klub dokázal v 1. kole senzačně vyřadit druholigové České Budějovice, a tak se dalo předpokládat, že se nebude jednat o jednoduchý zápas. Nakonec jsme zvítězili brankou Jirky Mikera, který se trefil až v samotném závěru, důležité však je, že postupujeme do 3. kola.

Zápas

Naši  borci nastoupili v pozměněné sestavě. S týmem nevyjeli například Milan Černý, Vlkanova, Plašil, Ottmar a další. Šanci od trenéra Havlíčka dostali hráči z širšího kádru votroků, aby se do budoucna porvali o svou šanci v základní sestavě černobílých.
V první půli měli velkou šanci domácí, ale nedokázali ji využít. Kdoví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby…ale to je kdyby a na to se ve fotbale nehraje. K dalšímu ohrožení už se domácí moc nedostávali a míč měli na kopačkách hlavně votroci. Ti se snažili hrát podobně jako v Kostelci, míče do stran, centry do vápna na vysokého Žondru a snažit se ohrozit branku. To se nám celkem dařilo, ale v bráně domácích byl neprůstřelný Měsíček.

Druhá půle byla opět v podobné režii, trenér Havlíček do druhého poločasu poslal nejprve Zorvana, později střelce ze Znojma Pázlera a čtvrt hodiny před koncem dostal šanci také Jirka Miker. Ten měl během svého pobytu na hřišti tři velké šance. Svou první prověřil pozornost brankáře, ta druhá skončila v síti, ale pro ofsajd nebyla uznána. Z té třetí už se ale mohl společně s týmem radovat. Nic dalšího už se neudálo, domácí se na zvrácení výsledku nemohli, ale zaslouží velké uznání. Hráče Velvar chytaly křeče, zápas je bolel, ale bojovali a Hradci nedali nic zadarmo. Pro nás to byla ideální příprava před pondělním zápasem, kdy se utkáme v derby s Pardubicemi.

Návštěvnost

Po příjezdu do Velvar nám bylo jasné, že zde je o zápas slušný zájem. V okolí stadionu nebylo pomalu kam zaparkovat. Na útulném stadionku vstup za 60 korun, zábradlí okolo hřiště, takže vše jako na dlani, kontakt mezi fanouškem a hráčem, co více si přát.
Na stadion si nakonec našlo cestu přes 600 diváků, kteří si zápas užili a po zápase odměnili oba týmy potleskem.

Fandění, ultras a vše okolo

Do Velvar dorazili také fanoušci Hradce Králové. Za brankou se jich sešlo šest za vlajkou Veteran Fans a další fanoušci byli rozeseti po celém stadionku. Skupinka za brankou o sobě dala párkrát za zápas vědět, aby domácí brali v potaz, že jsme tu. Po zápase poděkujeme hráčům potleskem a odjíždíme domů.

Závěr

  • Povinný postup s Velvary, prosadil se střídající Miker
  • Ve Velvarech šest policejních antonů, proč asi?!
  • Ve 3. kole Fortuna národní ligy doma proti Pardubicím