2. kolo: 1. SC Znojmo FK – FC Hradec Králové 1:3 (1:0)

Ve 2. kole zavítali hradečtí fotbalisté v pátek na půdu silného Znojma. Trenér Havlíček nechal totožnou sestavu, pouze zraněného Fundu nahradil Shejbalem. Kluci zápas odjezdili a zaslouženě zvítězili po dvou brankách Pázlera a jedné Schwarzově trefě 1:3.

Zápas

První poločas nebyl z naší strany dobrý. Byli jsme nepřesní, jak v rozehrávce, tak v zakončení na bránu. Domácím se podařilo po jednom přečíslení a skvělé kombinaci otevřít skóre brankou Javůrka, který ještě předloni oblékal dres Hradce Králové, ale nedokázal se nijak výrazněji prosadit v našem A-týmu a musel změnit působiště.
Druhá půle už byla z naší strany daleko lepší. Nejen že jsme začali střílet branky, ale zpřesnili jsme hru a soupeře jsme přehrávali ve všech směrech. O vyrovnávací branku se zpoza vápna krásně přes zeď do šibenice trefil Pázler – 1:1. Domácí sotva rozehráli a už se na jejich branku řítili dva hradečtí hráči, Martan předložil Pázlerovi, ale ten vyhořel na brankářovi, z dorážky se ovšem nemýlil Schwarz – 1:2. Domácí se snažili vyrovnat, ale dopředu byli bezzubí. Pokud už se do něčeho dostali, tak jim šanci zhatil Ottmar. Čtvrt hodiny před koncem byl Pázler faulován před vápnem a dal ke střídačce jasný signál, aby trenér počkal s jeho vystřídáním. Nakonec to byl skvělý tah, Pázler tentokrát obranu obstřelil a míč opět skončil v síti – 1:3. Do konce zápasu už se nic výrazného nestalo, “votroci” zaslouženě zvítězili.

Návštěvnost

Na stadion si našlo cestu 1510 diváků. Ve Znojmě jsou lidé na páteční termín zvyklý, je to už roky jejich hrací den. Tentokrát se však hrálo až od 19:30, což bylo dobrý tah, protože už nebylo takové dusno jako přes den. Ovšem čekali jsme vyšší návštěvu, přeci jen první domácí zápas znojemských, soupeřem tým který spadl z nejvyšší soutěže, ale stále je návštěva vyšší než na zápase votroků s Táborskem z úvodního kola nového ročníku.

Fandění, ultras a vše okolo

Do Znojma jsme vyrazili po vlastní ose, auty. Po příjezdu ke stadionu čekáme před zamčenou bránou do sektoru pro hosty. Dvacet minut před začátkem si nás všimne pořadatel a nasměruje nás do našeho sektoru jinou cestou (pozn.: na webu Znojma nikde ani zmínka o změně). Přicházíme tedy k tzv. novému vstupu do sektoru a zde po nás chtějí lístky. Snažíme se zde vysvětlit, že mají mít lístky připravené oni a my si je zakoupíme u svého sektoru jako je to všude jinde. Lístky však pořadatelé neměli, údajně jsme se měli někomu nahlásit, že do Znojma dorazíme (pozn.: takže když pojedu někam na výlet, tak abych se taky hlásil dva dny dopředu). Nakonec nám sdělují, že lístky lze nakoupit pouze u hlavní tribuny, takže jsme museli celý stadion obejít, koupit lístky a zase se vrátit. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě – DEMENCE! Dalším problémem bylo občerstvení, které nebylo žádné, a tak jsme si pro něj museli chodit s pořadateli na druhou stranu stadionu.
V sektoru se nás v páteční termín nakonec sešlo třiadvacet. Věšíme vlajky Kuks, Valdice, UH, YUHK + novou vlaječku JUKLHÁŘ. Ve 36. minutě se prezentujeme nápisy “JUKL: 30.6.17 KONČÍM!” a “VLK TAKY SLIBOVAL”, čímž poukazujeme na to, že pan Jukl je lhář. Nejprve prohlásil, že skončí ve své funkci, ale nakonec z toho záhadně vycouval. První poločas je fandění vlažnější i z důvodu zařizování občerstvení. Ve druhé půli fandění i díky brankám v soupeřově síti graduje, fandíme skutečně všichni a jdeme do půl těla. Po zápase přichází na řadu také vítězná děkovačka, kterou už jsme neměli strašně dlouho a byli jsme za ni neskutečně rádi.

Domácí kotel byl na svém tradičním místě, připravil si plachtu s nápisem, ve druhém poločase byly k vidění i mávačky a pyrotechnika. První poločas fandili skvěle, druhou půli se jejich fandění trochu vytrácelo, důvodem byli zřejmě inkasované branky.

Fotogalerie

(autor fotek: Okurkáři)

Závěr

  • Parádní tři body z venku, jen tak dál!
  • Honza Pázler se dvakrát nádherně prosadil!
  • V dalším kole nás čeká derby, ale ještě předtím pohár s Velvary