19. kolo: FC Hradec Králové – FK Mladá Boleslav 0:0

Až v 19. kole ePojisteni.cz ligy se podařilo hradeckým fotbalistům bodovat na svém stadionu. Po prohrách s Karvinou, Slavií, Spartou a s Duklou si připsali bod za bezbrankovou remízu s Mladou Boleslaví.

Zápas

Zápas moc krásy nenabídl. Hradec se prezentoval nakopávacím stylem na osamoceného Žondru, který dostal přednost před střelcem z Jihlavy… V Hradci asi platí, že když dá útočník gól, tak odměna bude odpočinek na lavičce v dalším zápase. Votroci nastoupili v pozměněné sestavě. Kvůli mnoha absencím nastoupili od prvních minut tito hráči: Nosek, Trubač, Janoušek a Krátký. Posledně jmenovaný byl vyhlášen nejlepším hráčem Hradce.
První poločas začali lépe boleslavští fotbalisté, Přikryl ale v 7. minutě nerozvlnil síť. Poté se hrálo ve středu hřiště. Zajímavým momentem byla 26. minuta, kdy Schwarz unikal sám na brankáře a byl faulován Matějovským. V údivu všech pan Ardeleánu tasil jen žlutou kartu.
Druhý poločas přinesl opět chybný výrok rozhodčího. Střelu Trubače zastavila ruka jednoho z boleslavského týmu – penalta se nepískala. V polovině druhého poločasu mohl strhnout vedení na svou stranu Chramosta, jeho pokus vykopl z brankové čáry Krátký. Poté přišly šance Přikryla a Magery, ale Oťas vše pochytal a připsal si tak pátou nulu v lize.

Zápas byl ovlivněný výroky rozhodčího, ale nic na tom nemění, že Hradec si výhru nezasloužil, když ani jednou nevystřelil mezi tři tyče. Na stadion si našlo cestu 2.196 platících diváků. Hostů z Mladé Boleslavi přijelo kolem třiceti. Další zápas odehrají Votroci na hřišti v Příbrami, kde musí vyhrát!

Fotogalerie

(autor fotek: Kuksič)