15. kolo: Slezský FC Opava – FC Hradec Králové 3:2 (0:1)

V 15. kole se ve šlágru kola představili hradečtí fotbalisté na půdě silné Opavy. Votroci v zápase dvakrát vedli, ale domácí nakonec v závěru dvěma rychlými góly otočili utkání a zvítězili zaslouženě 3:2.

Zápas

Trenér Havlíček oproti minulému zápasu udělal opět změny. Do utkání od začátku naskočil uzdravený středopolař Jirka Janoušek, na hrotu zůstal osamocený Jan Pázler.

První poločas jsme sehráli takticky velmi dobře. Opava je pověstná útočnou hrou, dávají spoustu branek, ale jejich šance se nám dařilo eliminovat nebo tým podržel brankář Jirka Lindr. Naší zbraní byly naopak rychlé přechody do útoku a přímočaré protiútoky. Ve 25. minutě jsme měli možnost po faulu Zapalače kopat pokutový kop. Míč si postavil Pázler, Šrom jeho střelu vyrazil, ale dorážku Pázler bezpečně proměnil – 0:1 (Pozn.: Po několika dnech se ukázalo, že sudí Lerch udělal chybu a Zapalačovi měl dát rovnou červenou kartu). Takže první půle se zdařila na výbornou.

Druhý poločas už byl o poznání horší, jelikož naši borci strašně zalezli a koledovali si o vyrovnávací branku. Nebylo totiž možné odolat tlaku domácích celých pětačtyřicet minut. Opava vyrovnala v 65. minutě, kdy se trefil Jurečka – 1:1. Jakoby jsme tuto branku potřebovali inkasovat, protože potom jsme opět zase začali myslet i na hru dopředu a aktivně jsme napadali. Po povedené kombinaci se prosadil ten nejmenší na hřišti, Adam Vlkanova, a strhl vedení opět na stranu černobílých – 1:2.
Nicméně jsme se neponaučili a opět zalezli před vlastní branku, Opava nás zatlačila, přicházel jeden centr za druhým, jedna šance větší než druhá. To se prostě s naší neaktivitou směrem dopředu nedalo vydržet, a tak přišel velký trest! Nejprve vyrovnal v 83. minutě Smola a o tři minuty později střídající Puškáč – 2:3. Zbytek zápasu už si Opava hlídala, hosty do ničeho nepustila a zaslouženě zvítězila, protože chtěla hrát fotbal.

Návštěvnost

Zápas se hrál v televizi, páteční termín, ovšem na ten se tentokrát nedá vymlouvat, jelikož se hrálo ve svátek a přesto v Opavě přišla na druhou ligu úctyhodná návštěva 3122 platících diváků. Fanoušci Opavy doma svůj tým ženou každý zápas za vítězstvím, hráči jim to vrací pohledným fotbalem, funguje zde dobře určitě i vedení klubu, kterému nejsou fanoušci lhostejní, jinak by jich určitě nechodilo tolika. Opava by si určitě postup do nejvyšší soutěže zasloužila.

Z Hradce Králové dorazili do Opavy pouze čtyři fanoušci. Domácí zápasy bojkotuje kotel kvůli vedení a přestávat chodí i ostatní fanoušci. Venkovní výjezdy jsou momentálně nejhorší za posledních 8 let. Stadionem, jak si většina myslí to rozhodně není. Vinu nenese trenér Havlíček, ani Pavel Krmaš, ale předseda představenstva Michálek a místopředseda představenstva Jukl!

Buďte soudní, odejděte z našeho milovaného Hradce Králové! Uleví se všem!