14. kolo: FC Hradec Králové – MFK Vítkovice 2:0 (1:0)

Ve čtrnáctém kole Fortuna národní ligy hostili fotbalisté FC Hradec Králové na svém stadionu klub z Ostravy, Vítkovice. Hradečtí fotbalisté sérii šesti zápasů bez vítězství utnuli. Utkání vyhráli 2:0.

Trenér Havlíček udělal tři změny v základní sestavě. Od začátku zápasu nastoupili Zorvan, Šípek a Pázler. Největší šance přišla v úvodu zápasu. Mišinský trefil břevno Lindrovy svatyně. Hned poté přišel tlak hradeckých fotbalistů a výsledkem byla branka nejlepšího střelce Honzy Pázlera, který se na malém vápně prosadil – 1:0. Hra se po vstřelené brance uklidnila. Vícero šancí měli ale Vítkovičtí. Jmenovitě exhradecký Mišinský, který Lindrovi nadělal hodně práce.

Ve druhém poločase si “votroci” kontrolovali hubený náskok. Dostávali se do brejků dva na jednoho, či sám na brankáře, ale ani jednou neskórovali. To co se Hradci nepovedlo v průběhu poločasu, to se mu povedlo na konci zápasu. Pojistku ve formě druhého gólu vsítil Mára Krátký a stanovil tak výsledek zápasu na 2:0 pro Hradec.

Votroci si konečně připsali tři body do tabulky a na postupovou příčku ztrácí 6 bodů. Tabulku překvapivě vede Třinec. Na stadion, který už je bez západní tribuny, dorazilo jen 650 diváků. Příští zápas je na programu až v pátek 17. listopadu, kdy Hradečtí zajíždí na horkou půdu do Opavy.