10. kolo: FK Olympia Praha – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

V dohrávce 10. kola se ve středu na strahovském stadionu představili domácí nováček FK Olympia Praha a “votroci” z Hradce Králové. Tento zápas byl pikantní tím, že náš soupeř se loni jmenoval ještě Olympia HK, ale po postupu do druhé ligy by neměli kde hrát svá utkání, a tak se přestěhovali do Prahy. Změnili si název, logo a téměř celý kádr, ale přesto to pro oba týmy bylo takové malinké derby.

Zápas

Trenér Havlíček opět zamíchal sestavou, na hrotu dostal přednost před Pázlerem Jakub Šípek.
Od začátku zápasu bylo jasné, že si oba týmy nic nedarují. Na stadion Evžena Rošického doléhala hustá mlha, ale hráčům to nikterak nevadilo. Ba naopak, oba týmy si vytvářeli slibné šance, obě mužstva chtěla bodovat za tři body a vytáhnout se proti svému protivníkovi.
V první půli byl nejblíže brance zřejmě Martan, když před sebou měl už pouze vyběhnuvšího brankáře domácích, ale zamířil vedle. Na druhé straně zahrozili domácí po rohovém kopu, vůbec všechny jejich rohy a standardní situace byly nebezpečné.
O těch našich už se to delší dobu říct nedá. Naše rohy “nakrátko” nám přináší více škody než užitku, snad trenérovi konečně dojde, že nám to nepřináší ovoce.

Ve druhé půli oba týmy opět byli v útočné náladě. Votroci měli velké šance, ale nedařilo se jim střelit úvodní branku zápasu, a tak se po rohovém kopu prosadil domácí Katidis – 1:0. Hradečtí neponechali nic náhodě, snažili se zpřesnit hru a tlačili se za vyrovnáním. Ovšem v zápase to hodně bolelo, rozhodčí musel za nešetrné zákroky vytasit několikrát žlutý kartónek na obě strany.
O vyrovnání se postaral střídající Honza Pázler, který proměnil nařízenou penaltu po ruce ve velkém vápně jednoho z domácích obránců – 1:1.
Hradečtí mohli utkání dokonce otočit, Martan se skvěle uvolnil a šel sám na brankáře, ale opět na něj nedokázal vyzrát. Bohužel, proměňování šancí nám poslední dobou dělá velké potíže, potřebujeme chytit tu správnou střeleckou vlnu, tak doufejme, že to přijde v sobotu doma se Sokolovem.

Fandění, ultras a vše okolo

Na stadion si našlo oficiálně cestu 350 diváků. Náš hrubý odhad byl okolo 150 – 200 návštěvníků. Otevřen byl pouze jeden vchod, takže naše skupinka, která čítala třináct hlav se utábořila na kraji tribuny. Vyvěsili jsme vlajky YUHK a KW, vylepili několik vlepek a prezentovali se vzkazem na papíře “VOTROCI JEDEME, VEDENÍ JEBEME!” Vyjádřili jsme tak nesouhlas s naším vedením, který neustále trvá a nikdy neutichne.
Během zápasu jsme pouze vytleskávali standardní situace, hlasitě jsme se neprojevovali, spíše jsme sledovali hru samotnou.
Po utkání si zatleskáme s hráči a odjíždíme domů.

Závěr

  • Další ztráta – bod ze Strahova byl vydřený, ale je to zkrátka málo
  • Honza Pázler rozšířil své gólové konto
  • Další zápas sehrajeme v sobotu na “staveništi” se Sokolovem