1. kolo Pohár Mol Cup: SK Červený Kostelec – FC Hradec Králové 1:7 (0:5)

Ještě než nám v pátek v podvečer odstartuje nový ročník druhé nejvyšší soutěže, museli “votroci” sehrát 1. kolo poháru Mol Cup na půdě celku SK Červený Kostelec. Tento zápas byl pikantní pro trenéra Hradce Králové Karla Havlíčka, který je právě v Kostelci předsedou klubu. Hradečtí fotbalisté neponechali nic náhodě a povinně zvítězili vysoko 1:7.

Zápas

Votroci neponechali nic náhodě a do zápasu vlétli jako uragán. Hned v úvodní čtvrthodince se dvakrát prosadil Honza Pázler. Další branky do poločasu přidali Zorvan se Schwarzem a ještě do poločasu zkompletoval hattrick Pázler. Domácí tým hrající krajský přebor se téměř do žádné vážnější šance nedostal, hosté hrozili zejména ostrými centry ze strany do velkého vápna.
Do druhé půle udělal trenér Havlíček dvě změny. Hráči nepolevili, ale měli trochu smůlu v zakončení, a tak se prosadili po pěkné akci domácí a snížili – 1:5. Ke konci zápasu se ještě dvakrát prosadil Filip Zorvan a i on se tak v nedělním zápase blýskl hattrickem. Druhé kolo poháru se bude losovat v tomto týdnu.

Návštěvnost

Na útulném stadiónku v Červeném Kostelci byla úctyhodná návštěva, ohlášeno bylo 1385 diváků. Hrací plocha byla obklopena fanoušky ze všech stran. Fanoušci byli s hráči v blízkém kontaktu, neboť je od lajny mohly rozdělovat zhruba 2-3 metry. To se hned borcům lépe hraje, než když na ně koukáte na Malšáku z třiceti metrů a pomocí dalekohledu luštíte, kdo že to dnes nastoupil. Na podzim by mělo dojít k demolici západní tribuny, tak snad nezůstane pouze u té demolice.

Fandění, ultras a vše okolo

Hostů z Hradce Králové přijelo několik, hlavní skupinka se utábořila vedle jedné z branek za vlajkami YUHK a CBY. Další černobílí příznivci byli roztroušeni po celém stadionu. Fanoušci nezapomněli řediteli klubu Richardu Juklovi jeho slova, že ke dni 30.6. 2017 opustí svou funkci, a tak mu dali několikrát jasně najevo, že by měl klub opustit (pozn.: včera bylo pozdě). Ve druhém poločase nechyběla pyrotechnická vložka, která na chvíli přerušila utkání. Po zápase si s hráči navzájem poděkujeme potleskem a v poklidu opouštíme stadion.

Závěr

  • Votroci jdou v poháru dál!
  • Pázler se Zorvanem zaznamenali oba po třech brankách!
  • V pátek začíná druhá liga, doma vyzveme Táborsko!