Výjezdové vysvědčení: FK Pardubice

O průběhu derby už proběhlo celkem dost informací včetně více či méně smyšlených článku v jakémkoliv tisku a pojďme se tedy proto klasicky nezaujatě podívat na to, jaký komfort a zázemí pro fanoušky představuje pardubický…řekněme…ehm…ale jo…stadion.

  • Cena vstupného + počet diváků

Vstupné za 80,- je z pohledu významu zápasu a hlavně toho, že nic lepšího v druhé lize prostě do Pardubic přijet nemůže, cena rozhodně akceptovatelná. Vstupenky se daly v pohodě i před zápasem zakoupit jak v hlavní pokladně tak u vchodu do sektoru hostů, kde byla improvizovaná pokladna rozbalena na nějakých lavicích, na kterých se asi ještě Váňa učil kreslit kobyly než zjistil, že se na nich dá i jezdit a v Pardubicích i skákat. Vyprodáno nebylo, přesto návštěva 2 147 diváků bude asi zapsána tučným perníkovým písmem do místní kroniky.

  • Přístup do sektoru  + výhled

Na stadion jsem se vypravil s určitým předstihem, abych zjistil jak probíhají manévry na příchod hlavní skupiny hradeckých fans a taky abych obhlédnul destinaci kolem pardubické Halfhorse areny. No takhle nějak si představuju čtvrtou anglickou ligu cca před 30 lety, když jdete od hlavního nádraží pěšky a vymotáte se od tzv. rychlodráhy mezi roztodivnými budovami až před stadion, napadne vás tak jedině “wtf co to je?”.  Do sektoru se dostanete úzkou brankou v plotě lemovanou vopičákama ze securitky a po zdolání cca metrového převýšení travnatého valu se vám otevře výhled, z kterého vidíte tak naprostý prd. Tři kamenné pidischůdky, plot s reklamama a síť, prostě hardcore. Většímu počtu fans nezbývá než se roztáhnou do šířky, čímž se případná koordinace fandění a chorálů stává pro speakera poměrně složitou. Nehledě na to, že v Pardubicích asi nikdy neviděli, že ten týpek s megafonem neexhibuje na plotě kvůli tomu aby si ho všichni fotili, ale kvůli úplně jiným věcem. Zkrátka řečeno, na to že, přehledně uvidíte co se na hřišti děje můžete tady klidně zapomenout.

  • Občerstvení a WC

Stánek s občerstvením byl přítomen a tím to pro mě končí :-) Co se točilo a co se prodávalo tentokrát jaksi šlo mimo mě, ale vzhledem k frontě, která zde byla v podstatě neustále, se asi jednalo o nějaké místní vyhlášené speciality….někteří to o poločase řešili tím, že přeběhli silnici a skočili si na jedno naproti do restaurace. WC v podobě dvou toitoiek, které byly asi tak přetíženy obsahem, že to v průběhu zápasu neustály a lehly k zemi :-) Dvě budky samozřejmě nemohly vůbec stačit a proto posloužil i plot, který měl pouze dvě vady – bylo skrz něj vidět a hned za ním vedla cesta, takže občas docházelo k zajímavým konfrontacím :-)

  • Security + PČR

Mno…v prvním poločase první konflikty kvůli tomu, že speaker stojí na plotě, do té doby byl klid. Angažování security v tomto zásadním problému způsobilo pouze to, že za chvíli na tom plotě visel kdekdo a druhý poločas se v podstatě celý odvíjel v podobě konfliktů nejen mezi securitkou, ale i náběhem PČR, kripo, hasičů a chyběl snad jen přistávající vrtulník. Rozvádět to nechci, kdo tam byl tak viděl a blbostí bylo kolem toho napsáno už dost, včetně zaručené zprávy o pálení pneumatik :-) Bohužel důvod k zásahu se vždycky najde a vzhledem k tomu jak některé složky poctivě cvičily několik dnů dopředu, nedalo se asi moc čekat, že by k ničemu nedošlo…..

  • Souhrn

Výhra, otřesnej stadion, buzerace, chyběly jen buřty na opečení….

  • Hlášky dne

“Roztrhli jste mi pláštěnku!!” (po zásahu PČR)

“Na tvý mámě jsem zhubnul 7 kilo!”

Derby je naše! Aneb konspirační teorie tety Marty a dobrovolného požárníka Ludvíčka – VIDEO ZDE

(Autoři fotek: fanoušci)