Výjezdové vysvědčení: FK Fotbal Třinec

Na noční vlakový výjezd se někteří jedinci těšili dlouho dopředu a my se teď pokusíme vám ostatním přiblížit, jak výjezd probíhal a jestli se dělo něco zajímavého, krom toho že “votroci” zvítězili 0:1 po brance Pavla Černého.

  • Cena vstupného + počet diváků

Cena vstupenky vyšla tentokrát na padesát korun, což je taková “klasika” fotbalové národní ligy. Snad jen v Hradci a Pardubicích se platí za ty svatostánky více. Byla možnost i dokoupení třineckého bulletinu, který stál stejně jako ČB gól, tedy 10 Kč.
Na stadionu bylo údajně 750 diváků, pokud to odpovídalo, tak je to asi slušné číslo vzhledem k tomu jaké v Třinci panovalo počasí.

  • Přístup na stadion + výhled

Vstupenku si koupíte hned u jedné z bran areálu stadionu. Projdete klasickou šacovačkou a jste na stadionu, ale POZOR! Sice jste na stadionu, ale ne na to, na kterém se hraje zápas Třince s hradeckými votroky. Ovšem nemusíme mít strach, hned vedle první fotbalového hřiště, které je nejspíš využíváno převážně na atletiku, se nachází ještě jedno zastrčené hřiště, kde se utkání nakonec odehrává. Stadion má pouze jednu podélnou tribunu a sektor pro hosty je umístěn v jednom z rohů. Žádné sítě pro opice, ostnaté dráty jako v Alcatrazu, slušnej výhled, jen ten déšť to trochu kazil.

  • Občerstvení a WC

Stánek jsme našli nebo stánek, alespoň jeho kostru. K té přinesl dvacet minut před zápasem místní borec tabuli, kterou pracně přiděl ke kostře izolačkou. V nabídce byla klobása, párek, pivko, čaj, kafe a nějaké chipsy. Vcelku slušný výběr, akorát to mělo háček. Vždycky jsme udělali větší objednávku a pán se svojí spolupracovnicí nám vše nosili až pod nos. Jak by to dopadlo, kdyby nás bylo třeba sto? Netřeba spekulovat, sto nás vyjede bohužel jen do Pardubic! :-(
Záchody stejné jako na Žižkově a v Pardubicích, zase dvě TOI TOIky, snad to nejsou ty samé. Jezdí s námi zápas od zápasu. :-) Ještě byla možnost si dojít na záchody u atletického stadionu, kde byly sociálky na lepší úrovni než na Malšáku, kde dřepíte na hajzlu, se*ete a na vás z se*ou od stropu holubi!

  • Security + PČR

Místní sekuritka, samej drsoň! Těžký boty, plešatý hlavy, na zádech nápis SEKURITY! Možná znáte tato slova z pořadu “Na Stojáka”, kdy Miloš Knor popisoval cestu na fotbal. :-) Kluci sekuriťácký byli celkem v pohodě, ale přeci jen mají takový menší vroubek. Jeden z votroků se v sektoru smekl na mokrých lavicích a dost ošklivě si poranil nohu a praštil se do hlavy. Místo zavolání doktora nebo záchranky se pouze hloupě smáli.
Michalovi M. přejeme brzké uzdravení! :-)
Policii jsme viděli jen na přestupu do vlaku v Pardubicích. V Třinci jsme je snad nikde nezaznamenali. Aktivní byli akorát v Ostravě na hlaváku, když jsme se vraceli z fotbalu. To ovšem nečekali na nás, nýbrž na výtržníky z Brna.

  • Souhrn

Pro střízlivé fanoušky stál tentokrát výjezd za h*vno (zima, déšť), opilci si to užili tradičně po svém, ale co na zmar. Byli tu i okamžiky, kdy jsme se zahřáli (gól Ruma, alkohol a vítězná děkovačka).
Pro představu jsme vyjeli z Hradce Králové v pátek ve 22:30 a příjezd domů v sobotu zhruba 17:20!

  • Hlášky dne

“Doveď nás konečně k nějakému Nonstopu!”