Souhrn jarní části po FANS stránce

Úspěšné postupové jaro 2016 je za námi a pro nás je povinností Vám připomenout zajímavosti, které se v tomto období odehráli. Dozvíte se například kolik lidí si našlo cestu na stadion pod Lízátky, jaký počet výjezdníků navštěvoval zápasy venku nebo jaké choreografie prezentovali hradečtí ultras.

Návštěvnost

Jarní část měla být mnohem zajímavější než podzimní, jelikož se odehrával boj o postup do 1. ligy, a tak se dalo očekávat, že fanoušci budou na stadionu pod Lízátky přibývat. Ovšem náš starý stadion do ochozů moc diváků ani tak nepřilákal, ale pojďme si připomenout divácky nejatraktivnější zápas a naopak i utkání, kam nepřišla ani tisícovka votroků.
Nejvyšší návštěva dorazila na důležitý zápas s Karvinou, který jsme nakonec prohráli (0:2). Tento zápas se propagoval dlouho dopředu a měl být takovým vyústěním jarní části, na stadionu bylo přítomno 2913 platících diváků (41 % z kapacity), což byla nejvyšší jarní návštěva FNL.
Naopak nejnižší návštěvu jsme zaznamenali hned v prvním jarním kole s Olomoucí “B”, kam si našlo cestu pouhých 907 diváků (12,8 % z kapacity). V zápase “votroci” zvítězili 3:0.

Domácí zápasy

V jarní části do Hradce zajížděli hned dva atraktivní týmy s fanouškovskou základnou (Znojmo a Opava). My jsme se ovšem snažili připravit na všech šest jarních zápasů na našem stadionu. Založený projekt “Hradečáci” běžel vesele dál, ještě před začátkem jara se nechali vyrobit zimní čepky s logem města, ke konci sezóny naopak černobílé kloboučky.
Když vezmeme v potaz podzim vs. jaro, tak ve fandění jsme se určitě zlepšili. Po choreografické stránce to bylo podobné podzimu, ale to už můžete posoudit sami.
Nejlepší představení bylo zcela jistě s Opavou. V zápase jsme měli prezentaci na tři části: “ČESKO NAŠE ZEM, HRADEC NAŠÍM DOMOVEM, VOTROCI NAŠÍM ŽIVOTEM”, vše se podařilo zvládnout, akorát byl malou kaňkou nízký počet v kotli, protože vlajek bylo připraveno daleko více. Na konci zápasu nechyběla pyrotechnika, kterou jsme na jaře až na výjimky použili při každém domácím zápase a rozhodně nebyla na škodu.

Návštěvy pod Lízátky

 • Olomouc “B” – 907
 • Znojmo – 1261
 • Vlašim – 1038
 • Opava – 1023
 • Karviná – 2913
 • Sokolov – 1267

Venkovní zápasy

V druhé lize najdete na tribunách jen těžko soupeře. Ať Vás vyjede deset nebo sto a alespoň trochu fandíte, tak jste až na výjimky všude doma.  :grin:

Nejpočetnější jarní výjezd se konal do Pardubic, ač se jednalo o úterní zápas, tak to bylo derby a na něm prostě nesmíte chybět. Toho se drželo okolo tří až čtyř stovek černobílých příznivců, kteří si tento zápas nenechali ujít. Naopak nejméně nás bylo hned na prvním jarním výjezdu ve Frýdku, kam dorazilo pouze dvanáct věrných, ale jak je již tradicí, další fanoušci Hradce, kteří chodí neradi do sektoru pro hosty, byli na stadionu s námi.

Průměrně jsme si oproti podzimu o hodně polepšili, ale pomohlo tomu i derby v Pardubicích. Jarní výjezdy navštívilo v průměru 86 votroků/zápas.
Venkovní prezentace jsme na jaře měli hned čtyři. Ve FM jsme se prezentovali plachtičkou HRADEČÁCI ON TOUR, která nebyla zrovna nějak ideální, ale při počtu 12 lidí v sektoru potěší jakákoliv prezentace. Naše další akce proběhla v Budějovicích, kde jsme použili celosektorovou černobílou plachtu VOTROCI, která se opravdu povedla, ještě pod ní mohli hořet nějaké dýmy a bylo by to parádní.
Derby! Pro nás nejdůležitější zápas, na který jsme se pilně připravovali, bohužel byl dvakrát odložen, ale plachta, která čekala na svou slávu složená přes měsíc nakonec vše přežila a její roztažení bylo úspěšné. Plachta byla dlouhá 36 metrů a pracovali jsme na ní několik hodin. Druhou prezentací při derby byly černé a bílé pláštěnky, které měly pěkný efekt, do toho bylo odpáleno několik kusů pyrotechniky a vše se vyvedlo na jedničku.
Zápas v Ústí nebyl nikterak úžasný, ba naopak. Ovšem trocha pozitiva se zde našlo, třeba nápis PŘIŠEL – SLÍBIL – SPLNIL! 11# KRMI, DÍKY!

Výjezdové počty

 • Frýdek-Místek – 12
 • Varnsdorf – 43
 • České Budějovice – 17 (pozn.: hráno v pátek)
 • Pardubice – cca 350 (pozn.: hráno v úterý)
 • Vyšehrad – 78
 • Třinec – 16
 • Ústí nad Labem – 86

(pozn. výjezdové počty zjišťujeme vždy na pokladně v sektoru hostí)

(autoři fotek: Luboš Lorinc, Grosmy, podlízátky, supporters, fchk.cz)