Rozhovor s hradeckým středopolařem Péťou Schwarzem

Po delší době Vám přinášíme rozhovor s některým z hráčů a budeme se je snažit dělat s hráči či realizačním týmem častěji, pokud to bude možné. Pro tentokrát jsme ulovili hradeckého záložníka a skvělého kluka Péťu Schwarze, který nám odpověděl na několik zajímavých otázek.

Ahoj, představovat tě asi nemusíme alespoň, by jsi nám mohl říct, kolik je ti let a jaký je tvůj fotbalový sen.
Zdravím fanoušky, je mi 24 let a můj fotbalový sen je zahrát si Ligu mistrů.

Za poslední roky jsi s Hradcem zažil postupy do první a sestupy do druhé ligy, myslíš si, že se Hradci konečně začne dařit a bude hrát i o vyšší příčky v první lize?
Ano mám za sebou sestupy i postupy a je velmi těžké si teď myslet co bude, samozřejmě bych byl moc rád, kdyby jsme jako tým bojovali o co nejvyšší možné příčky v Synot lize a nestrachovali se o záchranu od prvního kola. Uvidíme jaké změny dostane hráčský kádr, popřípadě jak se nahradí, takže doufám, že nic velkého to nebude a my budeme, co nejvýše v tabulce.

Jak vnímáš prostředí a kvality našeho stadionu?
Tak jsem tu už docela dlouho a je to pro mě pořad stejné a jsem na to zvyklý. Co se týče kvalit, tak všichni víme, že jinde je to lepší, ale víc to nějak neřeším. Víc bych to asi komentovat nechtěl, jelikož s tím stejně nic nezmůžu.

Nemůže chybět ani otázka, na kterou čeká mnoho fanoušků. Libí se ti pyrotechnika?
Jak to jen říct. 😃 Nejsem moc na velký rány a dým, ale když je něco organizovaného a v bezpečném provedení, tak je to fajn.

Jak vnímáš při zápase atmosféru? Najdeš si při zápase čas sledovat choreografie kotle nebo se díváš až po zápase na fotkách?
Když je atmosféra pozitivní, tak se vnímá skvěle, jelikož vám to dodá energii a bojujete o to víc, ale když se týmu nedaří a diváci mlčí nebo začnou pískat, tak nám to vůbec nepřidá a není to moc příjemné.
Sledování choreografií jak kdy, podle toho jak je hra rozkouskovaná, ale vždy když si toho všimnu tak mě to potěší! A opravdu povedená byla ta poslední v Ústí, jelikož Krmi hrál ten rok jen kvůli nám -> Hradci a proto je skvělý, že si toho všichni cení.

Zajímáš se i fotbal v zahraničí? Máš nějaký oblíbený klub?
Každý fotbalista se zajímá o fotbal v zahraničí ,to snad jinak ani nejde. 😊 Mezi mé hodně oblíbené patří Barcelona.

Máš nějakého oblíbeného fotbalistu?
Když jsem byl v žácích, tak jsem zbožňoval Tomáše Rosického a Cesca Fabregase.😊 Momentálně se mi líbí hra Neymara a Alexise Sancheze.

Vzpomínáš na nějakého trenéra, který ti v kariéře pomohl nejvíce a dodal ti dostatečnou motivaci a chuť hrát fotbal?
To je těžká otázka ,jelikož každý trenér má svá pozitiva. Někdo mi říkal, ať zlepším tohle, někdo tamto, někdo říkal, ať jinak myslím a tak…takže je to opravdu složité, ale musím říct, že pod panem Kotalem jsem pochopil, co je vlastně je pojem fotbal.

13288712_10201810143251087_1338956477_o

Kdo je v kabině největší bavič a kdo o sobě dává nejméně vědět?
Bavič kabiny? Dříve to bylo na Adri Rolkovi a Marku Kuličovi, teď vyloženě baviče nemáme. Každý se baví s každým, a tak nějaké vtípky jsou mezi sebou a vždy je to někdo jiný, ale mezi ty nejčastější aktéry patří Chlebas, Pláša, Mary, Fun, Malina a hlavně teda Javor.

Jaká byla oslava postupu zpět do nejvyšší soutěže?
Dlouhá a dokonalá!

Blíží se EURO. Máš favorita pro nadcházející mistrovství Evropy ve Francii? Budeš EURO sledovat v televizi nebo se pojedeš podívat osobně?
Samozřejmě se na EURO těším! Budu sledovat co nejvíce zápasů v televizi, jelikož jsou tam ti nejlepší z Evropy.😊 Fandit budu hlavně našim! Jiné favority nemám.

Jaké máš další cíle v kariéře?
Cílů či snů je dost, ale rád bych se dostal do zahraničí nebo špičkového českého týmu.

Schwarziku, děkujeme za rozhovor a ať se ti daří nejen ve fotbalovém, ale i osobním životě!