5. kolo: FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

V pátém kole jsme se podívali již po třetí do Mladé Boleslavi, tentokrát však jako hosté. Mladá Boleslav se momentálně pohybuje mezi elitou, takže jsme čekali, že zápas nebude vůbec jednoduchý. Bohužel zápas dopadl pro nás špatně. I když jsme byli v utkání lepším týmem, branky stříleli domácí a to u fotbalu rozhoduje.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, Bolka se na naší půlce moc neohřála, objevila se tam za poločas asi třikrát, ale z minima dokázala vytěžit maximum. Po rohovém kopu, který se vůbec neměl kopat se za pomocí břevna trefil Hůlka – 1:0. Do druhé půle jsme opět vstoupili dobře, ovšem chyběla zrychlená kombinace ve středu hřiště, kde jsme měli unaveného Pavla Černého. Na to jsme bohužel nakonec doplatili, “Rum” fauloval metr před vápnem a z přímého kopu se trefil Magera – 2:0. Trenér Pilný poté oživil hru, ale všichni jsme věděli, že už bylo pozdě, přesto jsme věřili až do konce. Honza Pázler by jako nejlepší střelec minulého ročníku FNL měl dostat více příležitosti, možná by nebylo na škodu nehrát tak připos*aně a vytasit v příštím kole na Příbram dva útočníky.
Všichni chceme vidět útočný pohledný fotbal, tak jako kdysi za kapelníka Kotala!
Prohru v Bolce hráčům nevyčítáme, makali, snažili se, jezdili po zadku, ale nebylo nám přáno a určitě nevyhrál ten lepší tým. JEDEME DÁL!

Návštěvnost

Na zápas dorazilo 3217 diváků. Naše očekávání bylo mnohem menší. Překvapilo nás to, ale zároveň víme, že to bylo také málo. Musíme brát ovšem v potaz, že Boleslav není fotbalové město a fotbal netáhne tolik jako v jiných městech.

Fandění, ultras a vše okolo

Do Boleslavi nakonec vypravujeme autobus, stejně tak vyjíždí hodně autoposádek. Cesta probíhá naprosto v klidu. Dokonce jsme měli klimatizaci, což se nám moc často nepoštěstí. :grin:  Ke stadionu přijíždíme půl hodiny před zápasem, a tak ani nestíháme pivko v hospodě. Za 100 korun se dostáváme do sektoru hostí. Náš počet na páteční termín nebyl nejhorší, ale do Bolky jezdí tradičně více lidí. Možná nás bylo stejně jako v minulých sezónách, ale lidi se vyhnuli sektoru hostí obalenému rybářskou sítí a usídlili se vedle něj. V sektoru hostí se nás sešlo 109 a hned ve 3. minutě vytahujeme nápis “FRKOLO BOJUJ!”, který je doplněn o lesklé fólie našich klubových barev. Náš kamarád má po nehodě zranění hlavy a bojuje v nemocnici o život, drž se kamaráde! V sektoru fandila celý zápas zhruba dvacítka “votroků”, ostatní se občas přidali. V 70. minutě si užíváme fandění s lehkým fanatismem do konce zápasu, objevuje se i pár kusů pyrotechniky, které hasí aktivní kropiči. Po utkání zatleskáme hráčům za výkon a jedeme domů.
U supportu domácích jsme viděli “pohyb” celý zápas. Za pomocí bubnu vytvořilo slušnou podporu, za což Bolka zaslouží uznání. Oproti minulým ročníkům se to u nich zlepšilo. V kotli jich bylo mezi 30-40, vyvěšené měli dvě vlajky. Prezentaci neměli bohužel žádnou.

(Foto: Luboš Lorinc – fchk.cz)

• Jsou i důležitější věci než je fotbal, “FRKOLO BOJUJ!”
  • Do kasičky včetně prodeje vlepek bylo vybráno 835 Kč, díky!
  • Příští kolo nás čeká neatraktivní Příbram, ale bude se jednat o nesmírně důležité body!