4. kolo: FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Ve 4. kole jsme narazili na tým Jihlavy a potřebovali jsme nutně vyhrát, aby jsme trochu poskočili v tabulce. Vysočina bude nejspíš v tabulce naším konkurentem stejně tak jako Příbram, Karviná, Slovácko a s takovými musíme prostě nejen doma dělat body.
S Jihlavou při nás stáli všichni svatí a nakonec jsme si připsali do tabulky důležité tři body díky brance Tomáš Holeše.

Trenérské duo Frimmel – Pilný  oproti minulému zápasu trochu změnilo záložní řadu, do sestavy se podíval benjamínek Trubač.
Hradec byl v úvodu utkání aktivnější a hned ve 2. minutě se mohl dostat do vedení, ale na Malinského střílenou přihrávku byl Žondra krátký. Tato šance ale votroky nemuselo natolik mrzet, protože ve 25. minutě se po rohovém kopu Trubače trefil nadvakrát kapitán Holeš – 1:0. Jihlavští sem tam předvedli pěknou kombinaci, ale chyběla jim finální nahrávka. Z dálky střílel Hronek, ale muž zápasu Ottmar jeho pokus zneškodnil.

Ve druhé půli přebrala aktivitu Vysočina a po postupném prostřídání hráčů se začali objevovat velké šance a vyrovnání bylo na spadnutí. Velkou šanci měl exhradecký Dvořák, ale Chleboun jeho střelu zblokoval. Poté jeden z jihlavských na málem vápně minul míč, když už před ním zívala prázdná brána.
Hosté zlobili až do konce utkání a nechtěli dát “votrokům” nic zadarmo. Harba se ocitl dvakrát v gólové šanci, nejprve po špatné nahrávce Schwarze šel sám na Ottmara, ale ten ho vychytal. V samotném závěru mířil Harba hlavou těsně nad branku.
Hradečtí nakonec s odřenými uchy dokázali zvítězit nejtěsnějším rozdílem a připsali si tři body do tabulky

Návštěvnost

Na Městský stadion v Mladé Boleslavi si tentokrát našla cestu menší návštěva než na zápas s Jabloncem, ale určitě je to zapříčiněno prohrou s Jabloncem a na Dukle, neatraktivním soupeřem (Jihlava) a ani termín nebyl pro hradecké fanoušky moc ideální, raději preferujeme neděli.

Fandění, ultras a vše okolo

Tentokrát byl pro aktivní fanoušky vyhrazen sektor “B”, vyhrazení jsem si však nevšiml, ale zde se skutečně sešli lidé, kteří chtěli fandit. Fandili jsme se s pár tichými místy po celý zápas, slyšet byli hlavně údernější pokřiky a potěšili také ostatní fanoušci, kteří se velmi často přidávali k bubnu a zaslouží si uznání. Po ultras stránce nelze stále o ničem psát, neboť v azylu jsme se rozhodli, že nebudeme v tomto směru aktivní, těch důvodů je více…
V našem sektoru se objevila i legenda hradecké kopané Pavel Černý st., který si zápas užíval společně s námi.

V sektoru hostí byli vyvěšeny asi tři vlajky a pár fanoušků z Jihlavy, na tu dálku bohužel nemůžeme napsat přesný počet. Nutno říct, že jihlavští fandili i v malém počtu a ostudu určitě neudělali.

(Foto: Luboš Lorinc – fchk.cz)

• Získali jsme důležité tři body do tabulky!
  • Na tribunách už to z naší strany nebyla taková tragédie jako posledně, ale pořád se můžeme zlepšovat!
  • Příští zápas hrajeme opět v Bolce, tentokrát však budeme v roli hostů, takže kdo můžeš, určitě vyraz podpořit kluky!