3. kolo: FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 3:0 (1:0)

Ve 3. kole nám los přiřadil nejméně oblíbeného soupeře a tím byla pražská Dukla. Hradečtí fotbalisté tento tým neporazili již nějaký rok dozadu, navíc se jim na Julisce nepovedlo skórovat už čtyři zápasy. Ani tentokrát se “votroci” neprosadili a z Prahy si vezou třígólový výprask.

Zápas

Tento zápas se nesl pro hradecké barvy v duchu jednoho velkého zklamání, nejen že jsme nevstřelili branku, ale odvezli jsme si nepříznivé skóre 3:0.
Už v páté minutě inkasujeme branku po rohovém kopu, opět branka ze standartky, snad už se na to hráči i trenéři na trénincích zaměří, protože je to zápas, co zápas.
Do konce první půle se pak snažíme vyrovnat, šance přicházejí, branky nikoliv.

Druhou půli jsme nezačali vůbec marně, ale chtělo to možná k Žondrovi poslat parťáka do útoku, ovšem Pázler přišel až na posledních pár minut. Nicméně jsme opět měli šance, velkou šanci měl zmiňovaný Žondra, z přímáku pálící Mareš nebo z dálky střílející Martan, ale ani jedna šance se prostě neujala, a tak přišel trest na druhé straně. Ottmar fauloval ve vápně Kovala, jenž mu nasadil kličku a byl podražen, pokutový kop proměnil Néstor. Pět minut před koncem poslal “votroky” do kolenou Preisler a bylo vymalováno.

Nezbývá nám tedy než tento neúspěšný duel hodit za hlavu a připravit se pořádně na “domácí” zápas s Jihlavou.

Návštěvnost

Na nezáživný souboj dvou týmů si našlo cestu pouhých 1415 diváků. Své zastoupení měli také hradečtí fotbalisté, které přijelo podpořit 67 vlajkonošů. Dukelští si vytvořili svůj klasický kotlík, který tvořilo pár aktivních fanoušků.

Fandění, ultras a vše okolo

Na Duklu byl hromadný sraz na hradeckém nádraží, ačkoliv moc hromadný nebyl, tak jsme se teda vydali na cestu plnou překvapení. Někteří, respektivě většina se vydala po vlastní ose. Na nádraží v Praze kvůli 15ti lidem tři auta z toho dva antony. I s tajnými v patách se vydáváme do hospody a občerstvujeme se. Poté vyrážíme na fotbal. Cena vstupného nás docela zaskočila (150,-), ale budiž. Fandění bylo stejně jako při zápase s Jabloncem na bodě mrazu. Opět jsme nedokázali vytvořit jednotu a bylo to špatné. Vůbec tomu nepomohl, ba naopak, ještě horší to bylo, když do naší branky padal jeden gól za druhým. Snad jsme si to vybrali a s Jihlavou už zabereme, jak na hřišti, tak v hledišti. Do příštího zápasu se musíme sebrat a ukázat, co v nás skutečně je! Nic zajímavého se tedy nestalo a všichni jedeme domů.

Fotogalerie

(Foto: Luboš Lorinc)

Závěr

  • Budíček pro hráče, budíček pro fanoušky!
  • Už nejsme v Ďolíčku, jedeme “kurva” dál!
  • V sobotu všichni na Jihlavu!