19. kolo: MFK Frýdek – Místek – FC Hradec Králové 2:1 (1:1)

V 19. kole nás čekal prozatím předposlední Frýdek – Místek, se kterým nejsou zápasy vůbec jednoduché. Předloni jsme na půdě Lipiny prohráli 3:1, ač jsme byli favorité. Ve stejné pozici jsme se nacházeli i letos a opět jsme vyšli bohužel na prázdno, ač nebyl herní projev nejhorší.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, vykartovaného Pázlera nahradil na hrotu útoku uzdravený Černý. Hned v úvodu utkání, respektive v 8. minutě jsme se po brance Petra Schwarze dostali do rychlého vedení – 0:1. Šance navýšit vedení se naskytovaly, na míči jsme byli také více my, ale nedařilo se přidat tzv. “pojišťovák”. Naopak na druhé straně došlo po nedůrazném odkopu hradeckých beků k tečované střele Stratila a Ottmar byl bezmocný – 1:1. Do konce poločasu nás Oťas vzadu hodně podržel, nebýt jeho zákroků, mohli domácí otočit výsledek ještě před přestávkou.

Ve druhé půli se to šancemi hemžilo na obou stranách, hra se neskutečně rychle přelévala ze strany na stranu, oba týmy toužily po výhře. V 57. minutě mohl poslat votroky do vedení Pavel Černý, který zahrával pokutový kop. Jeho ležérní zakončení bohužel Mihálik chytil a to byl zřejmě klíčový okamžik. Hradecké barvy tento moment poslal do kolenou a ty jim kompletně podkopl domácí Hošek, který strhl vedení mazáckým dloubáčkem na stranu Lipiny – 2:1. Trenér Pilný poslal do hry ihned dva čerstvé hráče, hradečtí dobývali branku domácích, venku šanci měl v závěru Černý a po něm Nworah, ale bohužel nám nebylo přáno.

Ve Frýdku jsme tedy vyšli opět bodově naprázdno a teď můžeme jen doufat, aby nás tato porážka nemrzela na konci ročníku.

Návštěvnost

Na stadion si našlo cestu 1234 platících diváků, což není na předposlední tým tabulky vůbec špatné. Vždyť tolik nechodí ani na náš Hradec. Ještě stojí za zmínku, že hodně obyvatel Frýdku jezdí podporovat nedaleký Baník, který hrál ve stejný termín utkání proti Teplicím.

Fandění, ultras a vše okolo

Za vlajkami KHS, CHNC a KW se v sektoru hostí sešlo dvanáct votroků, dalších osm přihlíželo z okolních tribun, což je velká škoda, hned by to vypadalo opticky lépe, kdyby nás bylo více. Během utkání jsme se společně snažili povzbuzovat naše fotbalisty, ač už pokřiky, minimálně se objevily i chorály.
Po hodině hry roztahujeme černobílou plachtu s nápisem “HRADEČÁCI ON TOUR”…

Fanoušci Lipiny podporovali zřejmě celý zápas, jelikož jsme byli na stejné tribuně, tak jsme je tolik neslyšeli, ale odpovídačka s hlavní tribunou byla slyšet pěkně. Domácí si připravili i dvě prezentace a po zápase se mohli společně s hráči radovat z překvapivé výhry.