Výjezdové vysvědčení – FK Baník Sokolov

Poslední letošní druholigový výjezd vyšel z hlediska délky cesty, času odjezdu i začátku zápasu na nejhorší možnou kombinaci a přesto se podařilo naplnit hradeckými fanatiky v podstatě celý bus. Dále se můžete dočíst, jak to vypadá, když ve FNL hraje druhý s třetím navíc na stadionu, který splňuje skoro všechno kromě prvoligových parametrů.

  • Cena vstupného + počet diváků

Do sokolovské polopřírodní arény se dostanete za 60 korun (studenti za polovic) a stejný nápad, jak investovat v sobotním dopoledni tuto částku dostalo i 930 diváků. Upřímně řečeno ani snad nevím jestli je to hodně nebo málo, sice zápas o špici tabulky, ovšem s tímhle zázemím je skoro jedno jestli domácí borci skončí na postupovém místě nebo ne a nepomohla by tomu ani zaplněná celková kapacita, která se udává až kolem 5 000 diváků. Během přestávky jsme sice debatovali s jedním z pořadatelů, který tvrdil, že když se zkulturní přírodní val za protější brankou, tak by to snad i šlo, ovšem přišlo mi to jako snění sněhuláka o dovolené na Madeiře.

  • Přístup do sektoru  + výhled

Od parkoviště je nutno ujít ještě nedalekou vzdálenost až ke vchodu k sektoru pro hostující fans, který sektor přípomíná pouze tím, že se kolem nachází větší množství security a PČR. Turniket ani nic jiného podobného tady nemá smysl očekávat, koupíte lístek (mimochodem grafické ztvárnění vstupenky by i prvoligové parametry měl), předložíte ke kontrole batoh a jak už je poslední dobou standardem – porovnají váš ksicht jestli se náhodou nepodobáte nějakému delikventovi na seznamu Most Wanted nežádoucích jedinců. Vylezete pár schodů a otevře se vám výhled…no výhled…jste rádi, že vidíte aspoň na hřiště, nad jehož úrovní jste cca jeden a půl metru i níž, takže z toho oblouku je vidět celkem kulový a pokud se hraje u vzdálenější branky, ztrácíte přehled jestli míč letí za branku, do autu nebo se někdo ukopnul do vejšky. U bližší branky zase přes reklamy nevidíte na čáru což je vzhledem k celkové úrovni viditelnosti vlastně už skoro jedno. Malý prostor pro věšení vlajek se operativně vyřešil jejich vystřídáním během zápasu, jinak zoufalejší je to snad už jen v Jihlavě, kde je sektor v podstatě umístěn stejně ale ještě o dalších 20 metrů dál od hřiště. Na druhou stranu nikde nebyla aspoň žádná síť ani celo sektorová klec, což byla taková malá kompenzace za ne úplně kvalitní výhled.

  • Občerstvení a WC

Stánek s občerstvením působil hodně skromně, ale ono víc potřeba nebylo….obsluha vše řešila s přehledem, točila se nepasterizovaná jedenáctka Gambrinus, klobása byla tak akorát správně papriková, s přílohou (chleba a hlavně křen) se sice trochu šetřilo, ale na požádání nebyl problém dostat přídavek. WC klasická toi toi, což byl občas trochu problém, protože kapacitně nestačila a někteří více zalití ultras se nemohli při kritickém momentu dobouchat na dveře. :-)

  • Security + PČR

Securitka byla naprosto v klidu a byla by i bez ohledu na pyro po celý zápas, kdyby bohužel nebylo porušeno to na čem byla dohoda, ale nutno přiznat, že i po tom co jedna z prskavek skončila na tartanové dráze to securitka vyřešila pouze tím , že si od nich pár lidí stouplo dolů před plot a zbytek zápasu jsme byli pod dohledem z obou stran. Oproti tomu co a jak a kvůli jakým blbostem si kolikrát podobní borci dovolí vůči fans na jiných stadionech, proti tomuhle nemůžeme říct vůbec nic.
PČR opět pořádala manévry okresního formátu a hlavně cestou zpět se za busem vlekli, jak babí léto podzimem a evidentně je to strašně bavilo. Opravdu vtipně to vypadalo při exkurzi na hradě Loket, kde se historické centrum kolem náměstí a v podhradí proměnilo snad v nejlépe hlídanou památku v ČR a i ty kozy se jim nakonec povedlo uhlídat. Mezi další zábavné momenty patřilo to, když někdo z početných hlídek PČR spatřil někoho z účastníků zájezdu, tak okamžitě hlásil „bus už jede, musíte se vrátit, čeká se jenom na vás“… Na nic netušící turisty to muselo působit tak, že hradu hrozí teroristický útok apokalyptických rozměrů nebo skupinka vězňů dostala za odměnu vycházky příp. chce někdo na věži pověsit trenky.

  • Souhrn

Dlouhý a náročný výjezd, hlavně cesta zpátky se nehorázně táhla včetně zacpané dopravy při průjezdu Prahou. Pozitivní byl počet hradeckých fans, kteří do Sokolova dorazili, negativa se mi tady moc rozmazávat nechcem snad jen když se něco domluví, tak by to mělo platit a pyro některým jedincům fakt do ruky nepatří!

  • Hláška dne

Dotaz jednoho účastníka zájezdu na pokladní hradu Loket: “Můžete mi zavolat Kotyho?!?”