30. kolo: FK Teplice – FC Hradec Králové 1:3 (1:1)

V posledním zápase sezóny, ve kterém už prakticky o nic nešlo se utkali domácí Teplice a jeho soupeřem byli hradečtí “votroci”. Teplice měli bohužel do pohárů daleko, Hradec byl naopak jasným sestupujícím, a tak se dal očekávat otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. 

Zápas

V hradeckých barvách se poprvé v sestavě A-týmu objevil junior Vobejda a nevedl si vůbec špatně, se svou šancí se náramně popral a svým sokům byl vyrovnaným soupeřem. Naposledy dres votroků oblékal Adrian Rolko, který zřejmě ukončí profesionální kariéru.

Do utkání jsme bohužel nevstoupili dobře. Mozol si navedl střelu do středu hřiště a vystřelil, Koubek si však s jeho střelou poradil a vyrazil ji na roh. Z následného rohu si ovšem hradecká obrana nepohlídala Takácse a ten otevřel hlavou skóre – 1:0. Hradečtí ovšem nepropadli panice jako tomu bylo při zápasech minulých, ale tlačili se za vyrovnáním. To se nám nakonec povedlo a po střele z otočky se prosadil Petrus, který se v nejvyšší soutěži i vinou zranění prosadil po necelých dvou letech – 1:1. Za vyrovnaného stavu se nakonec šlo i do kabin.

Druhou půli jsme začali velmi aktivně a vytvářeli jsme si nebezpečné šance. David Vaněček působil ve druhé půli dobrým dojmem, vyhrával souboje a tepličtí ho museli faulovat, z čehož jsme těžili. Po jednom z průniků byl ve vápně faulován Štípek a “votroky” poslal do vedení z penalty Mareš – 1:2. Tepličtí po pár minutách zahrozili na druhé straně, balón už byl skoro v síti, ale naštěstí ho vyrazil nastřelený hráč Teplic a poté už hosté míč odkopávají daleko od Koubkovy svatyně. Třetí pojišťující branku “votroků” vstřelil kanonýr z minulého sezóny Vaněček, který uklidil za Grigara míč po brilantní samostatné akci Emira Haliloviče.

Hradečtí na Stínadlech zaslouženě zvítězili, a jelikož Liberec deklasoval Budějovice, tak nakonec končíme na patnácté, ale bohužel sestupové příčce.

Návštěvnost

Na Stínadlech byla ohlášena návštěva 1270 diváků, což je katastrofální vzhledem k tomu, že klub slavil výročí 70. let od založení. Jistou omluvou může být otevírání lázeňské sezóny, na kterou si našlo cestu spousta lidí, ale vynechat poslední zápas svého týmu je neomluvitelné.

Fandění, ultras a vše okolo

Do Teplic vyjelo jedno plné auto a čtyři fanoušci vyrazili vlakem. Celkem se nás tedy v kotli schází devět s pěti vlajkami. V tomto počtu se bohužel nedají dělat zázraky, takže si vystačíme s pokřikem Hradec, ruce, Dejte jim bůra a roztleskáváním standardních situací. Jednoho alkoholem posilněného jedince natolik zaujal teplický fanklub, že fandil celý první poločas s nimi. :-D
Bohužel na Stínadlech po zápase se Spartou Praha přešli na nový bezpečnostní systém. Při vchodu do sektoru jsme se museli ponížit a sundávat si boty, nakonec jsme se dohodli s rozumnou sekuritkou a ta nás pustila bez zouvání. S tím puštěním do sektoru už to bylo horší s naším choreem. Sekuritce se nelíbil materiál, fízlům zase nápis A.C.A.B., a tak choreo roztahujeme po cestě domů na benzíně.
V zápase nakonec vítězíme a užíváme si s celým týmem děkovačku. Cestou domů mobilizujeme fanoušky, kteří zůstali doma, aby dorazili ve 22:30 na Malšák do kotle. Tam jsme se za vůně pyrotechniky, Šejbových veršů a vtipného komentování Koubase rozloučili se svým kapitánem Adrianem Rolkem, pro kterého byl zápas v Teplicích tím posledním v hradeckých barvách. Adri, díky!

Fanklub teplických se prezentoval bubny a pokřikem Teplice, zazněl i nějaký ten chorál a odpovídačka, ale převládal skutečně pokřik Teplice. Sektor 15 byl sladěn do žlutých triček k výroční 70 let klubu. Tato parta fandila po celý zápas na slušné úrovni, takřka se starali o celou atmosféru zápasu. V 70. minutě roztahují plachtu právě k výročí, kterou měla doplnit efektivní pyrotechnika. O této akci bohužel dopředu věděli fízlové se sekuritkou, a tak se pyroshow nakonec nekonala.

Fotogalerie

Závěr

  • Díky všem, co vyrazili do Teplic, vyhnuli jsme se tak nepříjemné výjezdové nule
  • Hráčům velký dík za zápas v Teplicích, za celou sezónu palec dolů!
  • Je před námi fotbalová odmlka, uvidíme se v srpnu :-)