25. kolo: SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 2:2 (0:2)

Po prohraném zápase o přežití s Příbramí byl na řadě další takový, s přímým konkurentem o poslední příčku, Budějovicemi. Jak již bývá zvykem, věrní a blbí opět vypravili tradiční holobus, fanklubákům platil cestu Jirka Lála a ostatní za symbolických 50kč.

Zápas

Do utkání jsme vstoupili opravdu velmi aktivně a hru jsme první poločas režírovali my. Do první šance se však dostal domácí Lengyel, který hlavou orazítkoval tyčku. Pak už se hrálo jen na druhé straně, domácí se prakticky do ničeho nedostali. Za hosty se nejprve po důrazu ve vápně trefil Vaněček a po něm poslal do dvougólového vedení z volného přímého kopu Čermák – 0:2.

Do druhé půle jsme vstoupili strašně pasivně. Vždyť na hřišti leželi tři body a nám stačilo odehrát druhý poločas jako ten první. Vždyť Budějovice si do té doby ani nepískli. Bohužel opak se stal skutečností a po jednom centru před bránu se zblízka prosadil Varadi – 1:2. Vedení Hradce poté mohl pojistit Malinský spolu se Štípkem, ale první jmenovaný se bohužel zachoval jako sobec a vše vzal na sebe, svou šanci neproměnil. V závěru zápasu si “votroci” koledovali o vyrovnávací branku a ta přišla dvě minuty před koncem zápasu, kdy Plašil fauloval ve vápně a domácí si z penaltou bezpečně poradili – 2:2. Strhnout vedení na stranu Hradce mohl střídající Shejbal, ale v zakončení totálně vyhořel.

Zápas tedy končí remízou 2:2, která momentálně pro ani jeden z celků nic neřeší a je ztrátou.

Návštěvnost

Toto kolo FAČR pojala jako akci “díky táto”, která měla nalákat na fotbal tatínky se svými dětmi. Akce se příliš nepovedla, jelikož na všech stadionech se to na návštěvnosti vůbec neprojevilo. V Budějovicích se na stadionu “tísnilo” dle ohlášené návštěvy 1789 diváků. Reálná návštěva mohla být kolem osmi stovek. Záchranářský souboj bohužel netáhl, atak to mělo snad jedinou výhodu, že se hráči na hřišti mezi sebou dobře domluvili. :-)

Fandění, ultras a vše okolo

Cesta holobusem byla trošičku delší i kvůli “kosmetickým vadám” na autbouse jako je kapání oleje z trubky, která se musela nakonec vyměnit. Spolu s řidičem a pár “votroky” se to do 40 minut vyřešilo a menší zastávka na benzíně ani nevadila. Před zápasem vyrážíme ještě do místní hospody u hřiště, kde se hraje fotbal a zkouší se standardní situace, které se hradeckým fanouškům moc nedaří. :-D S doprovodem kosmonautů se vypravujeme na stadion, kde na nás už čekají za brankou sekurity. Prohledávání nebylo tak hrozné jako třeba na Slovácku, kde Vám “teploušci” ve žlutých vestách sahali i na přirození. Z hostujícího sektoru se krásně kouká na hřiště, a tak s dobrou náladou začínáme fandit. Už v holobuse se domluvilo, že se bude fandit s menšími přestávkami a tato strategie se vcelku vyplatila. Support nebyl vůbec špatný, ale vždy to má své mouchy. Náš drahocenný čas jsme věnovali na to, aby jsme pozdravili TRIO Peltu, Berbra a Damkovou a vlastně celý svaz. Choreografii jsme si žádnou nepřipravili, odpálen byl jeden bílý dým. Cestou zpět jsme se stavili ještě kousek od Budějovic na jídlo a pivo, zahráli jsme turnaj v nohejbale, který nám švestky přerušili. Zbytek cesty do Hradce už byl poklidný.

Fotogalerie (Pája, fchk.cz, Daniel Najer – supporters.cz)

Závěr

  • Bohužel ani v jedenácti nedokážeme udržet dvoubrankový náskok
  • Pochvala pro všechny, kteří cestou do Budějovic šetřili alkoholem, aby se během zápasu mohli věnovat supportu! PS: Po zápase už si chlastejte, jak chcete! :-)
  • ” I s malým kašpárkem jde zahrát velké divadlo” – respektive počet menší ale fandění dobré!