24. kolo: FC Hradec Králové – 1. FK Příbram 2:3 (2:0)

Tento zápas byl pro nás velmi klíčový, jelikož Liberec doma překvapivě porazil Spartu, a tak jsme potřebovali jeho náskok zase stáhnout. Po prvním poločase jsme k tomu měli velmi blízko, když jsme dokázali po brankách Dvořky odskočit na rozdíl dvou branek. V 53. minutě došlo ke zkratu rozhodčích, kteří ovlivnili celý zápas, poslali “votroky” do deseti a navíc se kopala penalta. Příbram nakonec dokázala utkání otočit a nám se tak vysněná záchrana opět vzdálila.

Zápas

Brzy se dostáváme do vedení brankou Pavla Dvořáka, který proměňuje nařízenou penaltu – 1:0. Náskok navyšujeme o deset minut později, kdy Dvořák využije zaváhání příbramské obrany, nasazuje kličku a posílá “votroky” do dvoubrankového vedení. Poté přicházejí dva důležité zákroky Tomáše Koubka. První reflexivně vyrazil a při tom druhém zneškodnil Bednářovi penaltu.

Do druhé půle vstoupili domácí opět aktivně, velkou šanci měl Štípek a po něm Halilovič, ale oba vychytal brankář Příbrami. Další velkou šanci měl Trubač, ale opět to brankou neskončilo, což nás velmi mrzelo, protože zápas mohl být rozhodnutý a nedošlo by k situaci, která se seběhla v 53. minutě, kdy se do zakončení dostal Bednář, ale Koubek jeho střelu skvěle vyrazil. Dorážející Pilík ihned pálil na bránu, ale trefil bok Marka Plašila. Chvilku bylo ticho, hradečtí očekávali, že budou hosté zahrávat rohový kop, ale k překvapeních všech na stadionu byla odpískána druhá penalta pro Příbram a navíc musel Plašil po druhé žluté kartě pod sprchu.

K pokutovému kopu se postavil Zeman a se štěstím proměnil – 2:1. Velkou šanci na definitivní pojistku měl po střele Pavla Černého dorážející Dvořák, ale míč do brány dostat nedokázal. V 70. minutě se po individuální akci a rychlé střele k tyči prosazuje opět Zeman a vyrovnává – 2:2. V 80. minutě přišel rozdílový gól Příbrami, když se za pomocí teče trefil z nulového úhlu Pilík – 2:3. Hradečtí hráli do konce utkání tzv. powerplay, které bohužel vyrovnání nepřineslo, a tak jsme díky cizímu zavinění podlehli Příbrami 2:3.

Návštěvnost

Jako by jsme to nečekali. Na stadionu byli opět jen “věrní a blbí”, kteří chodí pravidelně na všechny domácí zápasy “votroků”. Na žádného svátečního fanouška by jste tu asi nenarazili. Přeci jen Příbram není Sparta. :-) Zápas navštívilo podle hlášení rovných 2900 diváků, což je oproti minulému utkání slušný pokles.

Fandění, ultras a vše okolo

Na tento zápas vyjel speciální vláček, kterým se mohli svézt rodiče se svými dětmi od Bílé Věže až na stadion. Tato akce se zde neobjevila poprvé ani naposledy a opět o ni byl velký zájem. :-)

Hradecký kotel na tento zápas vyhlásil akci “S Příbramí ve stylu Argentiny” a podle toho to taky vypadalo. Za nápisem BUENOS HRADEC se sešlo na stopadesát “votroků”. Nechyběli igelitové pásy, které byli v kotli po celý zápas. Ve 20. minutě bylo vhozeno několik desítek konfet a poté následovala papírková Argentina, která se taky moc povedla. Druhou půli přišly na řadu také vlajky (včetně vlajky Ultras Hradec, která si odbyla premiéru) a potom také černé a bílé balónky. V kotli byl k vidění také jeden dým a abychom nezapomněli, tak při nástupu hráčů byl rozvinut nápis “BERBRE: SLYŠET PRAVDU BOLÍ?!”, kterým jsme se připojili i k ostatním táborům z první či druhé ligy. Fandění bylo až překvapivě na vysoké úrovni do dob, kdy začali na hřišti kralovat páni rozhodčí. Poté už byla vidět frustrace a šlo to solidně do kopru.

Z Příbrami nepřijel nikdo. Takový klub, který nemá podporu fanoušků a navíc je u ligových týmů celkem neoblíbený nemá v lize vůbec, co dělat!

Fotogalerie (Adam Grossman, Luboš Lorinc)

Závěr

  • Co se stalo, se stalo… body už nám to nevrátí
  • Ve hře je ještě 18 bodů, naděje umírá poslední
  • Boj o přežití v sobotu v Budějovicích, holobus vyjede za jakéhokoliv počtu