23. kolo: FK Baumit Jablonec – FC Hradec Králové 4:0 (1:0)

Další výjezd nás zavedl tam, kde se body asi moc čekat nedaly a hlavně tam, kde se nachází sídlo nejmilejší hračky veleváženého předsedy FAČR. Jsme rádi, že tuhle absurdní a jistě nestřetozájmovou záležitost můžeme opět navštívit na vlastní oči a jsme zvědavi co nás čeká tentokrát. Sedm gólů nebo šest přátelských ran do čepice od kluků z České Lípy?

Zápas

Tentokrát se vyhnu nějakému detailnějšmu popisování, co všechno bylo nebo nebylo na hřišti k vidění, stejně jste si to už přečetli v odborných fotbalových periodikách jako např. Blesk a vše podstatné určitě viděli, buď na netu nebo v TV.  Takže asi takhle….bohužel opět nedáváme góly a nedáváme je už tři zápasy po sobě. Když Trubač hned v první minutě spálí jasnou tutovku, je to v takových zápasech prostě k pláči…..v podstatě se opakoval scénář ze zápasu se Spartou, půlhodina z naší strany naprosto v pohodě, soupeř působí tak nějak rozpačitě, jenže nedokážeme využít to, co se naskytne a následně mu hloupou chybou darujeme gól, jak na podnose – viz. Sparta – nechcete si pane útočník zkusit slalom mezi obranou? Nebo vám to rovnou sklepnu na malý vápno aby s tím nebylo tolik práce (pro změnu Jablonec)…chjo. Tohle prostě nejde. Ke konci zápasu na hráče nejspíš už i padla deka ze dvou neuznaných gólů, kdy minimálně ofsajd Vaněčka byl (či nebyl) víc než těsný a Jablonci tam spadlo skoro všechno do čeho kopli. Sympatická hra od vápna k vápnu je sice fajn, ale sráží nás tragická koncovka a neméně tragické chyby v obraně, pokud se to bude opakovat s Příbramí, je zkrátka průser na světě. Doufejme, že se to zlepší….je to škoda, body se Spartou ani s Jabloncem asi nikdo moc nečekal, ale když byly relativně blízko v dosahu, o to víc to naštve, byl by to bonus k nezaplacení obzvlášť po hrubě nepovedeném zápase v Jihlavě. No nic….hoďme to za hlavu, zápasy pravdy jsou teprve před námi.

Návštěvnost

Na zápas přišlo ve slunečném pozdním odpoledni 4 063 diváků (67% z celkové kapacity 6 108), vypadalo to, že valnou většinu návštěvníků tvoří hasiči příp. jejich rodinní příslušníci, protože jablonecký klub toto utkání pojal jako velkolepé poděkování všem hasičům minimálně celého severočeského kraje a možná ještě dál. Chyběla jen rozkradená tombola a volba miss jako ve filmu “Hoří má panenko”. Naštěstí hasičská tatrovka u našeho sektoru zůstala tentokrát v klidu a neměli jsem tak to štěstí okusit kvalitu močky z Janova nad Nisou. Jinak nevím no, z Jablonce jsem měl vždycky tak trochu rozpačité pocity, rozhodně se nejedná o žádný football town, zájem diváků nějak moc neodpovídá tomu o co se klub snaží hrát a podle mě uvažovaná čtvrtá tribuna za brankou by byl už vyložený rozmar božského Míry, který v budoucnu vidí svoje mazlíky pravidelně v Lize mistrů…..

Fandění, ultras a vše okolo

V domácím kotlíku se schází podle mého odhadu tak 40 max. 50 kousků, v průběhu registrujeme několik mávaček, vlajkám na plotu dominuje hlavně „Motherfuckers from old school“. Před začátkem se domácí prezentují nápisem jehož obsah hlásal něco o směru stále dopředu nebo tak, bohužel sektory pro domácí a hostující fans jsou vůči sobě v trochu nešikovné poloze, takže sledovat zápas a zároveň příp. dění v táboře domácích ultras může skončit i lehkých uskřinutím nervu krční páteře. Jinak fandění domácích nemůžu moc posoudit, zaregistroval jsem dvě odpovídačky “zelená-bílá”, po gólech se nejspíš všichni radovali, s narůstajícím vedením domácích euforie a fanatismus Pelta supporters narůstaly, což vygradovalo legendární řehtačkou na protilehlé tribuně. Jablonec chr chr chr…. chyběl pouze chorál „Pelta na Hrad“.

Nás se v sektoru sešlo cca kolem 60 (bus + autoposádky), sektor ověšujeme vlajkami a na začátku vytahujeme transparent s narážkou na páteční termín a hlavně hodinu zápasu.  Btw. mělo to asi velký úspěch a dnes jsem se dočetl, že Baník za 2 týdny v Jihlavě hraje v pátek pro jistotu už od 17 hodin. Jinak náš support mohl být určitě lepší, ne všichni se zapojovali a Májos dokonce po nějaké době rezignovaně odhodil megafon. Ve druhé půli se megafonu ujal Benzen a lidé se začali opět trochu chytat. Nechybělo například vyvolání jména Milan Baroš, který na plnou hubu řekl nic než pravdu a poté byl za odměnu předvolán k disciplinárce. Kdo se ovšem nechytil byli Jablonečtí, když jsme zkoušeli rozjet odpovídačku Pelta – ven! :-) Ke cti nám může sloužit to, že jsme vydrželi fandit až do konce i přes nepříznivý vývoj skóre.

Pyro se tentokrát nekonalo nebo jsem ho aspoň nezaznamenal, za to v průběhu druhého poločasu se objevil poměrně nečekaný pokus domácích o získání trofeje z plotu našeho sektoru. Protáhli se více než nepozorovaně (ehm…) kolem sekuritky u našeho sektoru a u zadního plotu se snažili servat jednu z našich vlajek, což se jim jaksi nepovedlo, neboť byla vlajka ubráněna fanatikem z KHS a jednou fanynkou. Jinak už se nic zajímavého nedělo.

Fotogalerie (Zéza, supporters, fchk.cz)

Závěr

  •  100x škoda nevyužité šance z první minuty, ale na kdyby se nehraje
  •  Opět se ukázalo, že i v sektoru se musí hlídat vlajky
  •  Věříme, že kluci poladí koncovku a Příbram nějak urveme
  •  Už si plánujte termín dalšího a nejdelšího výjezdu do Budějovic!
  •  Cestou jsme stihli navštívit pivovar Rohozec :-)