3. kolo: FC Hradec Králové – FK Pardubice 1:1 (1:0)

Ani ve druhém zápase nové sezóny jsme nedokázali bodovat naplno. V derby s Pardubicemi jsme pouze remizovali 1:1 a navíc jsme podali ostudný výkon, za který slyšeli hráči po zápase pískot z tribun.

Zápas

Do utkání jsme vstoupili aktivně, brzy se nám po akci Vaněčka podařilo dostat do vedení. Nedokážeme si vysvětlit, co se stalo v hlavách hráčů nebo jaké dostali pokyny z lavičky, ale od té chvíle jsme si koledovali. Trest přišel čtvrt hodině před koncem, když se po skrumáži trefil Kopřiva! Je dobře, že jsme tuto facku dostali hned na začátku soupeře a pevně věříme, že se tým vzpamatuje dřív než bude pozdě!

Návštěvnost

Na stadion pod Lízátky si našlo cestu přesně 3792 diváků, což je ve FNL nadprůměr, ale jelikož šlo o východočeské derby, tak je to ostuda, jak pro Hradec Králové, tak pro Pardubice. Termín utkání byl více než přijatelný, počasí bylo také ideální, proč nás tak málo?

Fandění, ultras a vše okolo

Kotel se nám podařilo slušně zaplnit, na zápas jsme volili černý oděv, ale našli se jedinci, kteří to opět nepochopili. První půli bylo fandění na dobré úrovni, do repertoáru jsme zařadili i dva nové chorály, které se celkem dobře chytily, ale budeme je muset ještě vypilovat. V druhé polovině zápasu zavládl trochu chaos, jelikož chvíli chyběl speaker, což by se stávat nemělo. Během zápasu vytahujeme plachtu ULTRAS LIFE, nechybí vlajky na tyčích, nápisy směrem k Fačru a také popichující ručně dělané vlajky směrem k soupeři.

Hostů přijelo okolo šedesáti. Již před zápasem avizovali “na derby v bílém”, což se jim až na pár jedinců povedlo. Přivezli si i choreo, ale bohužel nebylo dobře roztaženo, a tak bylo hůře čitelné. Fandění k nám slyšet nebylo, ale pohyb hostů byl zaznamenán během celého zápasu.