16. kolo: FC Hradec Králové – FC MAS Táborsko 1:0 (1:0)

Předehrávku 16. kola jsme zvládli a dokonce se nám podařilo přerušit trestuhodnou bilanci s Táborskem. Jedinou branku zápasu zaznamenal štírek hradeckého týmu Adam Vlkanova. Po podzimní části tedy končíme v tabulce na 4. místě s minimálním bodovým odstupem na postupové pozice.

Trenéři Pilný a Frimmel udělali jednu změnu. Schwarz nahradil Pázlera a na hrot útoku se dostal Pavel Černý. První obrovskou šanci měli hosté z Táborska. Africký Traore po individuálním sólu vybídl Džafiče ke skórování, ale Marek Plašil skvělým zákrokem zhatil velkou šanci Táborska. Votroci po této akci Táborska byli aktivnější. Velice aktivní byl Adam Vlkanova, který dvakrát přestřelil branku soupeře. Jeho třetí šance už skončila gólem. Malinský krásně našel „Vlčáka“ a ten se štěstím vstřelil vedoucí gól. Brankář Toma sice vyrazil míč, ale ten už byl celým objemem za brankovou čarou. Ze strany Hradce pak následovalo pár rohů, ale stav zůstal stejný. Po první půli se šlo tedy do kabin za stavu 1:0 pro černobílé.

Hradečtí fotbalisté mohli po přestávce zvýšit svoje vedení. Skóre se neměnilo po Malinského pokusu a ani po skvělé hlavičce Pavla Krmaše z 58. minuty, kterou vytáhl výborný zákrok brankář Toma. Hradec tlačil a mohl přidat pojistku, ale Zorvan po nahrávce Malinského nezamířil přesně. Ke konci zápasu unikal sám na brankáře Tomáš Malinský, ale ani jeho šance brankou neskončila. Festival zahozených šancí dokonal hradecký útočník Pavel Černý, který ve skluzu netrefil prázdnou branku.
V závěru jsme čelili dvěma nebezpečným situacím, které jsme ubránili a mohli jsme se tak radovat z vítězství.

Návštěvnost

Na stadion si opět našla cestu věrná tisícovka diváků, která viděla celkem pohledný fotbal. Jednu třetinu návštěvnosti tvořil domácí kotel, který se celý zápas staral o atmosféru na stadionu, a tak alespoň toto pozitivum přebylo mizernou návštěvu.

Fandění, ultras a vše okolo

Díky akci “ZA NAŠE MĚSTO” (pozn. choreografie bude mít samostatný článek) a velké propagaci se sešlo v sektoru “H” poměrně dost lidí. Fandění se po delší době ujal opět Májos a konečně to mělo zase grády. Vystřídala se řada chorálů, pokřiků a také odpovídačka. VE 25. minutě přišla na řadu plachta se znakem města a znaky Spartaku a Stadionu, kterou doplnil nápis “ZA NAŠE MĚSTO” a také originální černobílé a červenožluté deštníky. Efektní choreografie se opravdu povedla, po pár minutách jde plachta dolu a probíhá druhá fáze s deštníky na chorál “Hu, ha”, která byla neskutečná.
Po konečném hvizdu je vhozeno na plochu několik desítek konfet a při vítězné děkovačce odpálena nějaká pyrotechnika.

Hostů z Táborska přijelo pět. Vyvěsili vlajku Ševci a snažili se pomocí bubnu, trumpety a samozřejmě hlasivek.