15. kolo: FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem 0:0

Polovina soutěže FNL je za námi. V patnáctém kole hostili fotbalisté FC Hradec Králové severočeský FK Ústí nad Labem. Případného vítězství se “votroci” mohli posunout na postupové druhé místo. Zápas, který se odehrával za sychravého počasí skončil bezbrankovou remízou.

Zápas začali aktivně fotbalisté Hradce Králové, v úvodních minutách si připravili šanci v podobě hlavičky Tomáše Holeše, ale ústecký brankář Tvrdoň míč vyrazil na roh. Poté moc šancí v prvním poločase nebylo. Za zmínku stojí jen nepřesné pokusy ústeckých fotbalistů, jejichž střely končily mimo branku. Ke konci poločasu se Votroci snažili propracovat ke gólové šanci, ale ústecká obrana byla pozorná.

Ve druhém poločase měli šance zejména Hradečtí. Šance Votroků končily buď v rukavicích brankáře Tvrdoně nebo mimo branku. Votroci tak po devadesáti minutách brali jen bod za remízu 0:0 s Ústím nad Labem. Příští kolo je na programu 22. listopadu od 14:30 h, kdy se “votroci” utkají s neoblíbeným Táborskem.

Fandění, ultras a vše okolo

V kotli se nás schází prach bídný počet, ale přesto se snažíme “votroky” povzbuzovat. Hned při výkopu v kotli roztahujeme nápisy “FIGHT FOR PARIS” a “DEFEND EUROPE”, jimiž jsme chtěli dokázat, že nám situace v Paříži není lhostejná. Zhruba do dvacáté minuty je fandění průměrné, poté už je hodně pod průměrem. Několik lidí dokonce opouští své místo v sektoru a jde si sednout nebo odchází – nepochopitelné! Nejsmutnější na tom je to, že se jednalo právě o mladý, kteří by měli ten kotel strhnout a rozjet ten pravý fanatismus, nestalo se tak. Po zápase hrstka nejvěrnějších děkuje hráčům za předvedený výkon, někteří jedinci pískají a nadávají, což samozřejmě není správné. Svůj klub jsme si vybrali, tak ho musíme podporovat v dobrém i zlém a ne pouze, když se to někomu hodí do krámu!

Hostů přijelo okolo deseti, vyvěsili dvě vlajky a sympaticky fandili svým fotbalistům.