10. kolo: SFC Opava – FC Hradec Králové 0:1 (0:0)

Z Opavy vezeme důležité tři body, které musíme nyní doma potvrdit již ve středu s Varnsdorfem a v neděli s Vyšehradem. Hradečtí fotbalisté konečně bodovali naplno a díky proměněné penaltě Mareše si připisují cenné body do tabulky FNL!

Zápas

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme jasne přehrávali. Do vápna domácích létal jeden centr za druhým, ale žádný se bohužel neujal. “Votroci” si první půli připsali také několik střel, ale buď byly nepřesné, což nás provází od začátku sezóny nebo je lapil domácí brankář. Opavští začali kousat v průběhu první půle, ale černobílé barvy několikrát podržel zkušený brankář Radim Ottmar.

Druhá půle už byla o poznání vyrovnanější a hra se odehrávala spíše mezi vápny. Hradci se dokonce podařilo vstřelit vedoucí branku, ale pro ofsajd nebyla uznána. To nás však nemuselo mrzet, protože o pár minut později byl “Malina” faulován ve vápně a z penalty se nemýlil Petr Mareš – 0:1. Opava chtěla odpovědět, co nejrychleji, ale naštěstí se jí to nepodařilo, protože si Radim Ottmar postavil dobře tyče u své branky. Nejprve vyrazil na tyč pokus opavských a z následné dorážky překopl prázdnou branku Zbyněk Pospěch. Minutu před koncem Opava ještě nastřelila břevno a díky hradecké obraně a skvělému Ottmarovi v brance se už k dorážce ani další šance nedostali, a tak hradečtí letos vezou z venku podruhé plný počet bodů.

Návštěvnost

Na stadion si našlo cestu přes třináct set diváků. Dlouho se mluvilo o tom, že by mohlo přijít něco přes dva tisíce, ale bohužel se tak nestalo. V Opavě se ve stejný čas hrál také hokej, který navštěvuje řada fanoušků, a tak dali přednost právě zimnímu sportu. Další řada lidí ani nevěděla v kolik hodin utkání začíná, protože v Opavě jsou lidé zvyklý na začátek utkání 18:00. Tentokrát se však hrálo kvůli rizikovosti zápasu o hodinu dříve a to spousta lidí bohužel nezaznamenala.

Fandění, ultras a vše okolo

Na stadionu v Městských sadech jsme narazili na silného soupeře. Opaváci se starali celý zápas o skvělou atmosféru, kotel měli slušně zaplněn a ověšen zástavami. Připravili si choreografii v podobě červené cedule, která označuje ulici na níž bylo napsáno Městské sady – vaše konečná, na plotě visel nápis “Tady panujeme my” a vše doplnily mávačky a štíty se znakem klubu. V závěru utkání proběhla také pyroshow, kterou opět doplnily mávačky.

Hradečtí dorazili do Opavy v počtu 54 fanatiků. Sektor byl také pěkně ověšen vlajkami. Fandění je na slušné úrovni téměř celý zápas vyjma 45 – 55 min., jelikož obsluha u stánku nestíhá. V průběhu hry je několikrát odpálena pyrotechnika. Ve druhé půli prezentujeme plachtu Ultras Hradec 1905, kterou opět doplňuje pár ohňů. Bohužel nám nejsou pořadateli puštěny vlajky na tyčích, ale s tím jsme víceméně počítali. Po zápase probíhají ovace s celým týmem.