2. kolo: FC MAS Táborsko – FC Hradec Králové 0:0

Na první výjezd nové sezóny jsme se všichni opravdu hodně těšili. Hráči chtěli zlomit nepříjemnou sérii, kterou jsme s Táborskem měli – fanoušci zase chtěli dokázat fanděním, že se hráči budou cítit jako doma.

Pohled pasažéra autobusové posádky:

Výjezd se nehodnotí vůbec dobře, jelikož naše autobusová posádka do Táborska vůbec nedorazila. Co do Táborska? Nedojeli jsme ani do Prahy.

Před Poděbrady nám bouchlo kolo, a tak jsme museli nuceně stavět. Řidičovi autobusu se naštěstí se špatným kolem podařilo dojet na nejbližší benzinu, ze které jsme zavolali dopravce, aby přijel s rezervou (tu jsme neměli) a aby nám kolo vyměnil.

Mezitím se partička “votroků” usazuje v putice a občerstvuje se, zbytek posádky navštěvuje nedaleký písák, kde jsme hodili koupačku. V tu chvíli měli ještě všichni super náladu a tajně jsme doufali, že zápas nezmeškáme.

Dopravce přijel asi po hodině a půl čekání, vyměnil kolo, zkontroloval část autobusu, kterou kolo poničilo a svolil nám pokračovat v jízdě. Ta bohužel netrvala dlouho (pár kilometrů) a najednou se nám začalo kouřit z autobusu. Řidič ihned autobus odstavuje a my lezeme ven z autobusu, kde zjišťujeme, co se stalo. Autobus se znovu nedaří nastartovat, a tak s vypětím všech sil fanoušci autobus tlačí, ale motor ne a ne chytnout. Voláme tedy opět dopravci, ten v brzké době přijíždí a sděluje nám, že se zadřel motor. V tu chvíli víme, že už zápas nestihneme a většina lidí je neskutečně vytočena.

Chvíli na to přijíždí dopravní policie, abychom opustili dálnici, a tak balíme věci a odcházíme po svých do vesnice Starý Vestec. Jediná hospoda, kterou ve vesničce měli, byla bohužel zavřena, ale majitelé si nechali vysvětlit v jaké jsme situaci a poskytli nám alespoň pití. Zde roztahujeme také nápis, který byl připraven na utkání. Po půl hodině odpočinku se přesouváme na autobusovou zastávku a vyčkáváme na linkový autobus. Ten přijíždí po pár minutách a veze nás do Obce Litol, kde většina z nás vystupuje. Někteří jedinci pokračují v cestě autobusem na vlakové nádraží a poté domů. V Litolu obsazujeme hospodu, kde nás obsluhují dvě namyšlené “nány”, ale vše probíhá celkem v poklidu. To už se blíží 17 hodina, sledujeme onlajny, jiní se jdou zchladit do místního rybníku. Přesně po skončení zápasu pro nás přijíždí náhradní autobus a odváží do Hradce Králové.

PS: Cestou domů předseda fanklubu VOTROCI 2000 obcházel všechny v autobuse a vracel peníze za cestu!

Pohled fanouška, který byl přítomen na stadionu:

Do Táborska přijíždíme autem s velkým předstihem. Jsme v kontaktu s autobusem a bohužel se dozvídáme, že zápas nestihnou. V sektoru se nás schází osmnáct, vyvěšujeme tři vlajky (KHS, Chlumec, UV) a snažíme se povzbuzovat naše kluky. Teplo je velké a síly docházejí, přesto do toho dáváme skutečně vše. Kluci na hřišti bojovali, škoda nevyužitých šancí, ale bod bereme vzhledem k naší špatné sérii s Táborskem.

Fotogalerie